Autor Zpráva
salatnik
Profil *
Dobrý den, na webu mám mysql kód mysql_query("INSERT INTO fyzici_testy (userid, name, pass, datetime, limit, right, sablona) VALUES ('$uid', '$name', '$pass', $datetime, '$time', '$odpovedi', '$sablonaid')");
ale hlásí mi to chybu
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'limit, right, sablona) VALUES ('', '', '', 2012-05-31 22:05:56, '', '', '3')' at line 1
nevíte co je špatně? Děkuji za odpověď.
Alphard
Profil
limit bude rezervované slovo, takže přejmenovat nebo obalit zpětnými apostrofy. Hodnoty escapovat.
salatnik
Profil *
Děkuji za pomoct, funguje to.
B1abla
Profil *
Nechci zakládat stejné vlákno, mám stejný problém

mysql_query(" INSERT INTO safe_user (login, password, email, name, surname) values ('".$_POST["nick"]."', '".sha1($_POST["heslo"])."', '".$_POST["email"]."', '".$_POST["jmeno"]."', '".$_POST["prijmeni"]."'", $DBLink) or die("Nelze vykonat definiční dotaz: " . mysql_error());

hlásí chybu:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1

nanapadá někoho kde je ta chyba, nedaří se mi ji najít, popřípadě co to může ovlivnit.

děkuji předem
Tori
Profil
B1abla:
... right syntax to use near ''
Chybová hláška obsahuje většinou kus SQL od chyby dál. Pokud vypíše prázdné uvozovky, znamená to, že chybí něco na konci SQL příkazu, v tomto případě uzavírací kulatá závorka za vkládanými hodnotami.
B1abla
Profil *
Tori:
moc ti děkuji, už to funguje jak má

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0