Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

mám v Zendu projekt, kde vybírám z tabulky data tímto způsobem:

$trasy = $trasyTab->getAllWhere("WHERE region = $region", "nazev");

Jenže ve sloupci pro "nazev", podle kterého řadím, mám data s HTML entitami, například řetězce: Lašská naučná stezka Štramberk, nebo Údolím Černé

A řazení je tím pádem špatně, protože třeba Ú se mi předřadí před L.

Nevíte někdo co s tím?

Moc děkuju!
Tori
Profil
stepanka:
Můžu se jen ze zvědavosti zeptat, proč ukládáte text do databáze s entitami - úspora výstupního převodu? Totiž nejdřív jsem chtěla napsat, že v DB by měla (v ideálním případě) být neutrální data, nepřizpůsobená jedinému typu výstupu, ale předpokládám, že nějaký důvod k tomu byl.
Kajman
Profil
stepanka:
Nevíte někdo co s tím?

Převeďte entity na adekvátní znaky.
stepanka
Profil *
Děkuju za reakce

Tori:
Ukládám, protože v projektu mám Google mapy, a když nějaký název obsahoval uvozovky, tak to Javascript těch map nezkousl. Escapování nepomohlo, nevěděla jsem už, jak jinak to vyřešit.

Kajman:
Tohle právě pořád nějak zkouším, v TITLE stránky jsem to převedla přes:

html_entity_decode($nazev, ENT_QUOTES, 'UTF-8');

... ale když to samé dám do toho SQL dotazu, tak to nefunguje. Už vůbec nevím, jak na to.
Keeehi
Profil
stepanka:
Řešením je v databázi převést entity na správné znaky entity z těch znaků vytvářet až při výstupu pro google mapy.
stepanka
Profil *
Tak jo, upravila jsem to na úrovni ukládání do databáze a povedlo se mi to upravit i do Google map. Sice to zabralo více času, ale je to lepší. Tak moc všem děkuju.
Alphard
Profil
stepanka:
Escapování nepomohlo
Jaké escapování? Js je jiný kontext než html, viz http://phpfashion.com/escapovani-definitivni-prirucka. Já taky častou používám Google maps, ale Latte vždy vše escapovalo správně, žádný problém.
stepanka
Profil *
Alphard:
Jj, už vím, však jsem psala, že se mi to povedlo upravit. Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0