Autor Zpráva
majo80
Profil *
Zdravím,
ako môžem odstrániť komplet databázu?
Pri použití príkazu DROP DATABASE sa síce DB odstráni ale stále sa dá k nej prihlásiť pričom PHPmyAdmin zobrazí štruktúru tabuľky INFORMATION SCHEMA.

Majo
DJ Miky
Profil
Je rozdíl mezi databází a uživatelem. Databáze je to, co se ti zobrazuje v levém sloupci phpMyAdminu a třeba INFORMATION_SCHEMA je právě jedna databáze (není to tabulka, je to databáze obsahující několik tabulek), ke které máš se svým přihlašovacím jménem a heslem přístup (u této pouze ke čtení). Jeden uživatel může mít přístup k více databázím a pokud mu na to dáš práva, může je i vytvářet a mazat. Abys úplně znemožnil přihlášení a práci s databázemi, musíš odstranit právě uživatele, se kterým se do phpMyAdminu přihlašuješ.
majo80
Profil *
DJ Miky:
Ďakujem a môžeš mi poradiť ako odstránim aj toho užívateľa práve k tejto DB?
Joker
Profil
majo80:
Co je cílem?

Databáze se zruší přes DROP DATABASE. Že se pak jde připojit k MySQL a je tam vidět databáze INFORMATION_SCHEMA je normální, protože tahle databáze obsahuje systémové věci MySQL, takže nejspíš ani nepůjde smazat.

Uživatel se smaže přes DROP USER, ale s mazáním databáze to vůbec nesouvisí, ta bude existovat dál, jen se k ní daný uživatel nedostane.

Pokud je cílem zrušit MySQL jako takové, to přes SQL nejde, je potřeba ho odinstalovat v operačním systému jako aplikaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0