Autor Zpráva
Optimalizator
Profil *
Omlouvám se, že jsem to dal sem, i když se asi nejedná o standardní dotaz, ale už nevim, jak bych se k něčemu dopracoval.

Potřeboval bych poradit, kde bych našel, či zakoupil nějaký materiály o optializaci sql dotazů, to znamená tipy na to, jak je psát, ladit a používat všemožný hinty, u těch hintů nějaký podrobnější popis, kdy použít a kdy zase ne s příklady. Prostě abych se dopracoval k něčemu, co mě uvede hlouběji do tajů optimalizace a řekne, co kdy použít, co kontrolovat, když chci nějaký hint použít atd. Nejlépe by bylo, kdyby to bylo v češtině, učitě by se mi to učilo líp, ale osobně jsem nenašel žádnej ucelenej článek, serál nebo knihu o tomhle, vždycky je jen zmínka, že se dá optimalizovat pomocí hintů, pak nějaký tipy na psaní kódu, výpis hintů, ale to je tak všechno., tkže ve výsledku bych asi bral i něco v angličtině.

Neuměl by mi někdo poradit? Nějaký tipy, z čeho jste se to učili vy? Co se vám zdálo nejlepší?
Kajman
Profil
Optimizer v oracle málokdy potřebuje ručně doplňované hinty. Většinou stačí mít zanalyzované tabulky a u problematických dotazů využít nástroj automatického ladění - kdy si buď sám přijde např. na lepší plán, případně poskytne rady, jak přepsat dotaz nebo třeba jaké indexy doplnit.

Zkuste mrknout na tuto příručku (případně na podobnou - odpovídající verzi serveru)
http://docs.oracle.com/cd/E11882_01/server.112/e16638/toc.htm
Optimalizator
Profil *
Většinou se jedná o velmi složité a rozsáhlé dotazy, které Oracle né vždy optimálně vyhodnotí. Navíc mi jde i o osobní rozvoj.

Předpokládám, že nějaká kniha o optimalizaci v češtině neexistuje, co?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0