Autor Zpráva
andy7
Profil *
Ahoj chcel by som sa spýtať ako spraviť toto: mam dve tabulky staznosti a komentare. pri po odoslani formularu sa do tabulky staznosti(id,nick,datum atd) uložia data.. ale teraz by som rád spravil to že aby sa po tomto zapise uložilo aj id do tabuľky komentare (id,id_komentaru,komentar atd) .. aby som mohol tieto tabulky neskor spojit resp join-ovať. vedel by ste mi niekto poradit ako to spravit? diky
mimochodec
Profil
Udělej první INSERT, pak použij http://php.net/manual/en/function.mysql-insert-id.php a pak druhý INSERT s tou hodnotou, kterou tou funkcí získáš.
korytnačka
Profil *
Dva inserty zasebou, ale na zmysel tvojej požiadavky mi zatiaľ nedochádza
andy7
Profil *
dva inserty za sebou nie .. id moze byt rozdielne na kazdu staznost nemusi byt komentar. takže v tabulke so staznostami vkladam nove id. a kedze tabulky staznosti a komentare chcem previazat na základe id staznosti potrebujem dostat id ktore bolo vlozene ako id v tabulke staznosti a to skopirovať do tabulky komentare
mimochodec
Profil
andy7:
potrebujem dostat id ktore bolo vlozene ako id v tabulke staznosti a to skopirovať do tabulky komentare

Kliknuls na ten odkaz, co jsem dával?
korytnačka
Profil *
andy7
Ja som logiku tvojej požiadavky pochopil tak, že niekto napíše sťažnosť a niekto iný ju bude môcť okomentovať. Čiže zobrazená sťažnosť bude mať odkaz na napísanie komentára a v tomto odkaze sa bude prenášať aj ID sťažnosti, ktoré sa potom vloží do tab. komentáre.
andy7
Profil *
klikol a som ti zan vdacny ale vysvetlujem korytnacke co vlastne chcem dosiahnut :) ale tvoja odpoved mimochodec mi pomohla diky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0