Autor Zpráva
marvayscz
Profil *
dobrý den. mám tento prográmek a spoustu databází na různých hostínzích, kde většina nepodporuje připojení. Snažím se nějak nastavit http tunnel, ale nedaří se mi. poradíte prosím? v nastavení to po mě chce i nějakou tunnel url. porty jsem se dočetl mám nstavovat na 80,a le ani to mi nepomohlo
Mike8748
Profil
marvayscz:
součástí instalace navicatu je ntunnel_mysql.php, ten nahraješ na hosting kde chceš pracovat s databází neumožnující vzdálený přístup, a v navicat zadáš adresu toho skriptu kam si ho nahrál.
marvayscz
Profil *
tak jsme to zkusil. ale nic se nestalo. tedy, vyhazuje mi to jinou chybu, ale i tak se nepřipojím. je nutné, aby to bylo an stejném serveru? díval jsem se, že ftp mám na jiném serveru než databázi. a taky jsem soubor přejmenoval. . . . . snad to nevadí.
Mike8748
Profil
marvayscz:
vyhazuje mi to jinou chybu,
a to čekáš že lidi budou tipovat jakou chybu ti to píše?

je nutné, aby to bylo an stejném serveru?
je nutné aby to bylo na serveru ze kterého se lze připojit k cílové databází
marvayscz
Profil *
tipuji že to mají schválně jinde, aby znemožnili připojení. takže je to vyřešeno . . . díky
Amunak
Profil
marvayscz:
pokud se ti na tu databázi jde připojit normálně "z toho ftp" (čili webu kam nahráváš ten tunel) v jiných skriptech, tak půjde i ten tunel. Je to dělané právě proto, aby se dala tahle ochrana proti připojení na db zvenku obejít.
marvayscz
Profil *
no to já chápu. teda alespoň si to myslím, že to chápu. nevím, jestli zde psát o který hosting konkrétně jde, ale v administraci hostingu vidím, že ftp mám na jiném serveru než databázi. a u druhého hostingu ani nezjistím url adresu, protože ji mám shodnou s doménou :(
Amunak
Profil
marvayscz:
Nejsem si jistý jestli to chápeš správně. Nezáleží na tom, jestli je databáze jinde než web. Záleží na tom odkud se dá na databázi přistupovat. Pokud ti na webu funguje třeba redakční systém (nebo cokoliv jiného co využívá DB) pak ti tam půjde i ten tunel.
marvayscz
Profil *
aha. já měl zato, že na to, aby to fungovalo, musí být ten soubor, přes který tunel provádím na stejném počítači jako databáze. pokud to tak není, tak se omlouvám a rád bych se to naučil nastavovat. je možnost se spojit přes nějaký skype, icq či jiné služby? asi něco dělám špatně :(


tak, našel sem chybu a už mi to jede. místo abych použil soubor z instalačky, tak jsem použíl ten z nápovědy v programu, který nebyl funkční:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0