Autor Zpráva
confused93
Profil
Ahoj, zálohoval jsem si PHP Fusion web a když nahraju zálohu (ať už přes fusion, nebo přes phpmyadmin) tak se mi zobrazuje tímto způsobem:
'KrajskÈ přebory', 19, '<strong>1. kolo KP družstev ml. žactva</strong>\r

Mám pak ještě druhou databázi, kde je všechno OK, ale chybí asi 5 novinek.. takže by mi vlastně stačilo text nějak převést a já bych si novinky přidal ručně.. poradí mi někdo prosím?
Kajman
Profil
Původní databáze běží? Pokud ano, můžete si zkontrolovat přímo v databázi, zda je čeština v pořádku. V tom případě zkusit nový export.

Pokud už neběží, zkuste si těch pět novinek zrenkonstruovat ručně nebo nějakými nástroji pro konverzi mezi znakovými sadami.
confused93
Profil
Kajman:
Stará databáze už neběží.. právě že konvertuju.. kódování se sice mění, ale znaky jsou furt stejný :/
Kajman
Profil
Tak to přepište ručně. U pěti novinek to může být nejrychlejší řešení.
confused93
Profil
to je sice taky řešení, ale některé slova ani nerozluštím
margin
Profil *
confused93:
některé slova ani nerozluštím
Můžeš jít po jednotlivých znacích a ty pak nahrazovat v celém textu, funkci najít a nahradit zvládá každý textový editor.
È > é
Ĺ™ > ř
Ĺľ > ž

Jiná možnost, zkusil jsem 2× po sobě převod z windows-1250 do utf-8 a dostal jsem tohle:
'KrajskÈ přebory', 19, '<strong>1. kolo KP družstev ml. žactva</strong>\r
Není to stoprocentní, ale práce s tím budeš mít o poznání méně.

Než se budeš do něčeho pouštět, dělej si zálohu, jinak se ti může stát, že nebude cesty zpět a jediná možnost bude rozluštit všechny slova.
confused93
Profil
První možnost bohužel moc nejde, jsou tam ještě jiný kobinace divných paznaků.. ale ta druhá vypadá zajímavě.. v jakém editoru jsi to převáděl prosím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0