Autor Zpráva
Martin Hampl
Profil
Dobrý den. Používám PHPmyAdmin. Nevíte kde se dají stáhnout nějaké už hotové databáze? Já bych potřeboval databázi českých jídel. Uvítal bych jakýkoliv formát např i data v excelu... Nikde nemůžu nic najít... Děkuji
Amunak
Profil
Martin Hampl:
Co je to databáze jídel? Jde jen o názvy (kde můžou být různé názvy pro jedno jídlo, běžně nepoužívané, různé proházená slova, samozřejmě jen nějaká jídla - těžko najdeš všechna atd.) nebo třeba receptů? Možná by šla najít databáze názvů, ale nedokážu si představit, k čemu by ti to bylo.
mimochodec
Profil
Martin Hampl:
Představa, že někde existují nějaké předchystané databáze, je trochu pomýlená. Data jsou leckdy cennější než zbytek aplikace a nikdo ti je jen tak nedá. Neříkám, že někde něco nenajdeš, ale dost bych se divil. A rozhodně to nebude nic předchystaného pro phpmyadmin.
Martin Hampl
Profil
Amunak:
Jenom názvy jídel, návštěvník díky této databázi názvů jídel vyhledá určité jídlo a rozklikne ho. Problém je v tom, že pokuď by tuto databázi rozšiřovaly sami kuchaři, tak pro každé jídlo existuje snad 10 názvů a návštěvník potom nenajde stejné jídlo pod stejným názvem.


mimochodec:
Mě by to stačilo klidně v Excelu nebo v čemkoliv jiném.. Chápu že data jsou cenná. Ale myslel jsem si že žrádlo někde seženu.. :(


Ještě doplním, že návštěvník vyhledá jídlo podobně jako na googlu tzn, napíše třeba kopr a Ajax už mu předhodí Koprovka.. A já se chci vyhnout tomu, aby mu to předhodilo Koprová omáčka, koprovká omáčka s knedlíkem, kyselá koprová omáčka s knedlíkem atd..... Proto bych potřeboval jednotnou a spisovnou databázi jídel.. Sám od sebe bych to nezvládnul, těch jídel je moc..
ninja
Profil
Martin Hampl: V tom případě ale potřebujete všechny možné varianty názvů, kde různé pojmenování stejného jídla shluknete do jedné entity.

Zkusil bych oslovit nějaký web s recepty, jestli by vám (za úplatu) názvy jídel neposkytli.
Tori
Profil
Anebo jestli máte malý rozpočet ale dostatek času, tak prostě zajít do knihovny, půjčit pár kuchařek (všeobecně české i krajové) a nasypat to tam sám. Nejsem si teď jistá, ale mám pocit, že už jsem se setkala s tím, že v různých krajích se relativně dost rozdílná jídla jmenovala stejně (už si nepamatuju, co to bylo, asi nějaká polívka).
Amunak
Profil
Tori:
...což není takový problém, protože můžeš mít záznam pro "moravský bramborový salát" (plný hlavně cibule a zalitý vodou z nakládaných okurek, což z toho dělá pro mne nepoživatelný kašovitý blivajz) a "český bramborový salát". Problém je, když máš "řízky pantáty Třísky" a "řízky s ostrou smetanovou omáčkou", přičemž obé značí jedno jídlo. A jednou může být ostrá omáčka tvořen česnekem, podruhé chili (a bude to tedy pokaždé jiné jídlo; to první se dvěma názvy).
Martin Hampl
Profil
Njn vyřeším to tak, že spisovné názvy tam nasypu sám. Kuchaři zadají vlastní název a potom v selectu přiřadí spisovnou variantu.. Vyhledávač potom porovná nejdříve spisovnou variantu a potom se teprve vrhne na ty možný všehonázvy... Jinak děkuji za inspiraci.. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0