Autor Zpráva
Zula
Profil
Zdravím, zprovozňuji jeden projekt a narazila jsem na malý problém. S MySQL říliš pracovat neumím (jen ten základ, import, export...). Potřebuju do onoho projektu vytvořit hlavního správce, v instalaci je přímo napsáno toto:

Setting permissions for Admins

Per Default newly created users have no admin rights. If you want to give a particular user admin
rights (i.e. right to delete dog and person entries, list users, see user actions), you have to manually
modify the permissions for this user in the MySql database. The easiest way to do this is by using
a database administration tool like phpMyAdmin. Change the following entries for the user:

can_delete_entries -> 1
edit_users -> 1
see_user_actions -> 1

Bohužel mi není příliš jasné, jak to v phpMyadminu prakticky provést. Může mě někdo "nakopnout".
Díky
Kajman
Profil
Zkuste si najít tabulku s uživateli. V ní pak řádek s vytvořeným uživatelem, který má býti adminem. Tento řádek si upravte tak, aby ve zmíněných sloupcích byly uvedené hodnoty.
Draffix
Profil
Jak už psal Kajman, dejme tomu, že máte vytvořeného uživatele a ten nemá práva správce, protože výchozí hodnoty pro tohodle uživatele jsou can_delete_entries -> 0, edit_users -> 0 a see_user_actions -> 0. Aby mohl mazat záznamy, upravovat uživatele nebo viděl uživatelovy akce, musí mít jedničku u všech tří sloupců (tedy má právo). Nejlehčí cestou jak z "běžného" uživatele udělat správce, je použít např. phpMyAdmin (jak je psáno v instalaci), který by měl být v projektu k dispozici. Po zadání například projekt.cz/phpmyadmin se dostanete k databázovému rozhraní, kde můžete vidět vytvořené databáze a jednotlivé sloupce v nich včetně všech dat. Dále je vytvářet, upravovat nebo mazat. Snad by to jako "nakopnutí" mohlo stačit

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0