Autor Zpráva
Mirgen
Profil *
Zdravím,

hledám informace o oblasti tvorby aplikací s velkou databází.

Přesněji mě zajímá jak se to dělá když mám např. MS SQL Express databázi kde jak jsem se dočetl je max. kapacita 10GB, nebo u Compact databáze jen 4GB - jak se dělá když potřebuji kapacitu mnohem větší - třeba stovky GB. To se pak vytváří těchto databází X podle potřeby? A není to problem když mám aplikaci pomocí hesel napojenou na jednu konkrétní DB? Na to navazuje poddotaz, že společně s DB je i spousta obrázků, které jsou ovšem ukládány přímo na filesystem serveru - tam je jaký limit?

Abych to shrnul: není mi jasné jak se dělá, když mám DB o max kapacitě 10GB když dat budou TB... Nebo je nějaká databáze "neomezená"?

- možná to blbě chápu a pletu si pojmy - jen mě prosím opravte
- Jakou DB použít, když počítám s velkým objemem dat a chci zůstat u technologie asp.net MVC?

Pokud znáte nějaké články o tomto tématu samozřejmě i v angličtině dejte mi vědět.

Děkuji předem.
Draffix
Profil
Když zadáš do googlu např. "database server tera size", tak ti vyjede celkem dost záznamů zejména z diskuzí, kde bys mohl najít nějaké odpovědi.
Davex
Profil
Mirgen:
jak se dělá když potřebuji kapacitu mnohem větší - třeba stovky GB
Pořídíš si jinou verzi MS SQL - viz srovnání edicí http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc645993(v=SQL.110).aspx#CrossBoxScale.
Mirgen
Profil *
Davex, Draffix:
Díky za odpovědi.
Ještě bych ten svůj dotaz tedy upřesnil.

Mám teď MSSQL databázi, na ní mám samozřejmě v programu connection string, teď se ptám:
pokud dojdu z nějakých důvodů k maximální kapacitě na databázi, je pak jednoduché tuto kapacitu navýšit? A je to na principu jen jít na lepší edici, nebo je někde v nastavení jen položka "počet GB"?

A hodila by se mi prosím rada, kde asi tak hostovat webovou aplikaci, tak aby případné potřeby větší databáze nebyly problém? Teď mám nějaký obyč. hosting, kde mám jen 1GB na DB. Je to hosting OPTIMAL: http://www.web4u.cz/cs/webhosting/asp-net-webhosting

Děkuji předem za radu.


Ještě jednou se doplním:

Jde tedy vlastně jednu databázi, ve který mám všechny svoje tabulky zvětšovat do nekonečna (potažmo do "Maximum relational Database size 524 PB"). A na druhé straně jaký jsou limity u souborů ukládaných na filesystém (obrázky)?

Díky díky
Kajman
Profil
Mirgen:
je pak jednoduché tuto kapacitu navýšit?

Pokud je maximální kapacita db omezena jen hostingem (asi Váš případ s 1GB), pak je to celkem snadné a stačí se s ním domluvit o navýšení (kvóty a nejspíše i poplatku).

Pokud hledáte nový hosting, zkuste sepsat požadavky do kategorie hosting. Tam spíše dostanete doporučení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0