Autor Zpráva
TOmáš
Profil *
Mám v databázi tabulku, u které potřebuji změnit pořadí sloupců. Tabulku nemohu vyexportovat a ani s ní nijak zacházet než pomocí SQL příkazu. Má přes 2GB. Na internetu jsem našel tohle: ALTER TABLE table_name MODIFY COLUMN column_name_1 column_definition AFTER column_name_2

Ale není mi to moc platné, pokud chci přesunout poslední sloupec před první,.. Mám přes 40 sloupců.

Předem díky za rady.
Alphard
Profil
Kromě AFTER je tam i FIRST, viz dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/alter-table.html.
TOmáš
Profil *
Alphard,
Díky. Zkoušel jsem BEFORE...:).

Pokud přesouvám položky na konec tabulky a chci je přesunout hromadně, tak mám zadat vždy předchozí položku, kterou jsem přesunul, jako položku, za kterou se má přesunout nová?

Databáze pracuje i pět minut při jednom příkazu, tak se nedá moc testovat.

Děkuji.
Sir Tom
Profil
TOmáš:
Mám v databázi tabulku, u které potřebuji změnit pořadí sloupců.
Proč? Databázi je úplně jedno v jakém pořadí má sloupce. Uchovává jenom data... je to "základna" pro data (data base).
Joker
Profil
TOmáš:
Taky by mě zajímalo, k čemu je dobré měnit pořadí sloupců.
Jan Tvrdík
Profil
Sir Tom, Joker:
Já se třeba snažím držet sloupce logickém pořadí z pohledu člověka (primární klíč první, významné sloupce na začátku, související sloupce vedle sebe...). Pracovat s nelogicky seřazenými sloupci by mi osobně hodně vadilo.
Sir Tom
Profil
Jan Tvrdík:
Já pořadí sloupců řeším až na úrovni PHP, kdy jejich pořadí definuji v příkazu SELECT. (Zde už vyjmenuji sloupce v takovém pořadí, jakém chci...).
Alphard
Profil
Nepracujete s žádným Adminerem, konzolí apod? Některé i dodatečně přidané sloupce je pohodlnější mít na začátku. Z pohledu programování na tom pak pochopitelně nezáleží.

TOmáš [#3]:
Jestli vám dobře rozumím, ano.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0