Autor Zpráva
Elfík
Profil *
Zdravím, potřeboval bych poradit. Mám přístup FTP na náš lokální server LINUX DEBIAN v LAN síti. Na FTP se dostanu a stahnu php soubory, ktere tam mame. Potřebuji ale ještě provést zálohu MYSQL datábaze a nevím jak se tam připojit. Jaká je vstupní adresa. Server nam jede primo v LAN siti. Bohuzel do serveru nemam primo heslo ROOT. Prevzal jsem nas "extranet" po kolegovi, ktery neni ochoten me heslo sdelit, jedine co mam je pristup do FTP. Napojeni do databaze mam, to jsem nasel v mysql_conect.php ale jak se dostat do mysql admina netusím. Nemáte s tím nekdo zkusenosti? System je tedy DEBIAN LINUX a je tam nahraty Apache/1.3.34 (Debian) PHP/4.4.2-1.1. diky moc.
juriad
Profil
máš tři možnosti:
1) nahraj přes ftp na ten server phpmyadmin (nebo adminer), potom zazálohuj databázi přes webové rozhraní toho, co jsi tam nahrál
2) pokud není blokovaný přístup zvenčí na port 3306, můžeš použít nějaký nástroj pro správu databáze (možná mysql workbench) u sebe
3) pokud není blokovaný port 3306, připoj se přímo programem mysqldump -u "uzivatel" -p"heslo" -h "192.168.0.X (server v síti)" "jméno databáze", který ti zazálohuje databázi do jednoho sql skriptu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0