Autor Zpráva
peteo
Profil
Dobrý deň, večer, ráno,

pomocou kódu

include ("cotoje_conect.php");
    $vyber=mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM ".$book." WHERE (meno) LIKE ('".$dotaz."')");
    $row=mysql_fetch_array($vyber);
    $pocet=$row[0];

    if ($pocet==0) {
      $vyber=mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM ".$book." WHERE (obsah) LIKE ('%".$dotaz."</span>%')");
      $row=mysql_fetch_array($vyber);
      $pocet=$row[0];
      $vyber=mysql_query("SELECT * FROM ".$book." WHERE (obsah) LIKE ('%".$dotaz."</span>%')");
    }
    else{
      $vyber=mysql_query("SELECT * FROM ".$book." WHERE (meno) LIKE ('".$dotaz."')");
    }
    while ($row = mysql_fetch_array($vyber)) {
       $text="<hr><span>".$row['meno']."</span>".$row['obsah'];
       include ("pict.php");//opbrazky
       echo "<div class='zoscri'><h1><span>".$text."</div>";  
    }

hľadám v tabuľke $book dotaz $dotaz, ktorý nie je nijako upravovaný, a môže začínať i veľkým písmenom, pričom v tabuľke $book je reťazec zhodný s $dotaz. Napriek tomu výsledok nie je nájdený.
Skript slúži na vyhľadanie konkrétneho odkazu (nie je výsledkom vyhľadávania klienta, ale je na stránku priamo odkazované pomocou <a href=...>.

Možno vyskúšať na http://co-to-je.sk/cotoje/.
(skúste naľavo odkazy začínajúce veľkým písmenom a odkazy začínajúce malým písmenom)

stránky sú funkčné okrem vyhľadávania.
Taps
Profil
peteo:
podívej se na http://php.vrana.cz/vyhledani-textu-bez-diakritiky.php
zkus použít funkci LOWER
Tori
Profil
peteo:
Jaké porovnávání ja nastavené na sloupcích meno a obsah? Psal jste, že celá databáze je v utf8_slovak_ci, není tady náhodou utf8_slovak_cs?
peteo
Profil
Tori:
utf8_slovak_ci komplet všade.

po novom nahratí databázy v poriadku.

Problém bol pravdepodobne v riadku 2 a 13 kódu, kde som odstránil LIKE a nahradil =.
Takisto som odstránil zátvorky z (meno) a (obsah) a ('".$dotaz."').

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0