Autor Zpráva
Pavel Calta
Profil
Dobré odpoledne,
mám takový dotaz:
píšu konfigurátor zboží a protože se jedná o poměrně dosti sofistikovaný produkt, kde vše souvisí se vším a jedna změna konfigurace hýbe s x dalšími parametry, tak aktuálně mám v jendom php skriptu již 11 selectů do různých tabulek. Vše mi hezky chodí, dotazy jsou dobře optimalizované,k všude správně nastavené indexy atd. Dotaz ale je, jestli je takto vysoký (alespoň podle mě) počet sql dotazů bez problémů, nebo se mám jinak zamýšlet (a nyní nevím fakt jak) nad řešením jinak.

Díky,
Pavel
Sir Tom
Profil
Pavel Calta:
Též dobré odpoledne.
Protože neznáme ten dosti sofistikovaný produkt a už vůbec ne vazby, které hýbou s dalšími x parametry, tak ti asi těžko poradíme. 11 selectů z různých tabulek nemusí být vysoké číslo - spíše za otázku stojí jestli jeden select například není nutný pro následující select...
pavel calta
Profil *
Jedna se o konfigurator dětských kočárku. Sice se to nezdá, ale není to daleko od konfiguratoru auta.

Selecty jsou pro sebe nutné . Je to přesně tak, ze jeden je nutný pro druhy.

P
Alphard
Profil
Běžné stránce obvykle stačí méně dotazů, ale dělal jsem i projekt, kde jich bylo ještě více.
Nemá smysl řešit počty dotazů, to je nevýznamný údaj. Jsou stránky dostatečně rychlé? Zvládá to server? Pokud ano, je to funkční a neřešil bych to. Snížení zátěže sníží náklady na provoz, ale práce s tím spojená se vyplatí až od určité návštěvnosti.
Str4wberry
Profil
No, třeba pro zobrazení tohoto diskusního vlákna se zrovna položilo 15 SQL dotazů. :–)

Když to tedy hezky chodí, tak nevidím problém. Chtěl-li byste za každou cenu snížit zátěž, tak by mohlo pomoct kešování. Plus případně provádět filtrování na straně klienta pomocí JavaScriptu. Pokud se volí různé na sobě závislé parametry (a nejsou jich tisíce), může to obstarat JS a na server se bude sahat až na základě tohoto vyfiltrování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0