Autor Zpráva
Camo
Zdravím,
Chcel by som rozšíriť svoj CMS a práve si lámem hlavu nad tým ako generovať stromové menu. Dajme tomu že by boli hlavné kategórie napr. Prezentácia, Eshop, Blog, Forum... (teoreticky). Doteraz som to mal v jednej tabuľke so stromovou štruktúrou, ale položky ako Forum, alebo Eshop tam neboli. A tie by asi obsahovali dosť obsiahly podstrom, nie? Myslíte, že by bolo lepšie každú kategóriu generovať osobitne z vlastnej tabuľky, alebo to nechať v jednej?

Ďakujem.
candiess
Camo:
Myslíte, že by bolo lepšie každú kategóriu generovať osobitne z vlastnej tabuľky, alebo to nechať v jednej?
Určitě nechat v jedné, kdybyste to chtěl dát do více tabulek se stejnými sloupci, bylo by to pak nehezké pro jakoukoliv úpravu struktury.

Dajme tomu že by boli hlavné kategórie napr. Prezentácia, Eshop, Blog, Forum... (teoreticky). Doteraz som to mal v jednej tabuľke so stromovou štruktúrou, ale položky ako Forum, alebo Eshop tam neboli.
Tak tam dejte ještě jeden level navíc:
ID | title | category
1 | Eshop | 0
2 | Forum | 0
3 | S mikinami | 1
Camo
Akurát som nad tým uvažoval. Pridať tam stĺpec čo by každú položku priradil ku toplevel kategórii. Aj sa to bude dať pohodlnne upravovať, keď sa bude vytvárať nová kategória.
Aj to bude asi najefektívnejšie.
Díki moc, včera som sa nad tým celkom zapotil...
Alebo ak si ešte niekto trúfa vytiahnuť jedným selectom položky patriace k jednej kategórii, ak by tam ten stĺpec nebol?
candiess
Camo:
Toto je struktura stromového výpisu, bez toho sloupce se prostě neobejdete.
Camo
candiess:
Tiež si to myslím, ale čo keby náhodou...

Ps ešte mám jednu takú teoretickú otázku. Oplatilo by sa dať nad stĺpce, na ktorých sa bude testovať podmienka where napr. where kategoria in (0,11) dať index? Skúšal som to testovať, ale nemám dosť dobrú vzorku a na tej mojej mini rozdiel nevidno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: