Autor Zpráva
Peet
Profil
Dobrý den, řeším následující návrh

dejme tomu že máme třeba katalog restaurací a hotelů a restaurace se jeste deli na asijske,ceske apod. a hotely treba na hotely,penziony apod.

mam tabulku companies ve ktere ukladam nejake ty základní informace jako je tel, email, apod. a potom jeste tabulky restaurace_info a hotely_info kde jsou informace ktere se mohou opakovat v zaznamech.

a nyni nevim jestli tabulku restaurace_asijske mam propojit s company_id nebo jen s restaurant_id kde by poté v tabulce restaurant stejne bylo company_id tudiz by se to stejne vratilo do te tabulky companies.. takze nevim. Kdyby nekoho neco napadlo tak predem dekuji.
Sir Tom
Profil
Peet:
Také dobrý den,

proč neuděláš jenom jednu tabulku s tím, že některé sloupečky nebudou využity? Tato tabulka navíc by mohla mít cizí klíč na tabulku typy podniku.
Peet
Profil
nějaký článek o cízích klíčích ? no potřebuji to mít co nejrychlejší ikdyby rozdíl byl 1milisekundu chtel bych to mit udelane co nejprofesionalneji.. a do jedne tabulky nevim protoze zaznamy budou mit pote hodne spolecnych informaci coz by se nemelo dit.. kazdy zaznam by mel byt unikat teda alespon podle odbornych literatur..
Sir Tom
Profil
Peet:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ciz%C3%AD_kl%C3%AD%C4%8D

Nevím, proč by každý záznam měl být unikát. Resp. nechápu moc smysl ve striktním dodržování tady tohoto pravidla. V kódu aplikace bych pochopil snahu nepoužívat duplicity, ale proč v databázi a zrovna při tomto zadání? Samozřejmě, že nic ti nebrání mít více tabulek zvláště když se nějaké hodnoty atributů podniků budou opakovat.

Jestli to chceš mít co nejprofesionálnější, tak si před vlastní tvorbou udělej nejdříve ER model (konceptuální a pak implementační).
Peet
Profil
Ok děkuji, pročtu to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0