Autor Zpráva
spacek145
Dobrý den, mám jednu mysql tabuku s kodovanin UTF-8 CZECH primo v tabulce, ale kdyz z ni vytahnu data s diakritikou, tak mi to dela mezery a ?zníky.... Kam mam neco pridat? Do sciptu? Pomocte prosím
Str4wberry
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština
spacek145
Moderátor jenikkozak: Tento a následující příspěvky byly přesunuty z duplicitního vlákna.

Dobrý den, mám tabulku a PHP script.
Tabulka v databazi ma kodovani UTF8 a cely PHP script UTF8 take. Presto se mi nezobrazuje diakritika (hacky a carky) u vytazenych zaznamu z mysql.
Co mám dělat? Kde může být chyba?
Moderátor jenikkozak: Nikdy tu na diskusi nezakládej duplicitní vlákna pro problém, který řešíš jinde.
Medvídek
spacek145:
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština
_es
spacek145:
cely PHP script UTF8 take
To znamená konkrétne čo?

Presto se mi nezobrazuje diakritika
Kde sa nezobrazuje?
spacek145
Mam script a na zacatku mam vyreseno kodovani pres UTF8 a tabulka v databazi je taky radek po radku na utf8. I kdyz jsou kodovani shodna, tak se mi vytazene zaznamy z databaze ukazuji bez diakritiky, co mam delat?
Medvídek
spacek145:
Opět: Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština
spacek145
Medvídek, tohle jsem zkoušel, nejde to. Dávno.... Jinak bych nemel duvod sem psat...

Mam script a na zacatku mam vyreseno kodovani pres UTF8 a tabulka v databazi je taky radek po radku na utf8. I kdyz jsou kodovani shodna, tak se mi vytazene zaznamy z databaze ukazuji bez diakritiky, co mam delat?
Medvídek
spacek145:
Nezbývá, než sem dát kód, od připojení k db po vytažení dat.
spacek145
$host = "hostitel"; //hostitel
$user = "user"; //uzivatel
$pass = "heslo"; //pass
$dtbs = "database"; //databaze
$db = mysqli_connect($host, $user, $pass, $dtbs) or die("Nepodarilo se pripojit k DB");

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
TXT
$q = mysqli_query($db, "SELECT * FROM neco ORDER BY id DESC") or die(mysqli_error($db));
TXT

Mezi tim jsou ruzne texty... ktere se koduji spravne :) Tam kde mam spravne nakodovany text dam symbol TXT
Medvídek
spacek145:
V tom případě znovu odkazuji sem: Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština jelikož to v kódu u tebe nikde nevidím.
spacek145
Nevidíš protože jsem to zkoušel a nešlo to...
Medvídek
spacek145:
Tak pošli přesnej kód, kterej si zkoušel :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: