Autor Zpráva
TheAzer
Profil
Čau .., už jsem sem jednou s podobným problém přišel, ale už jsem ho vyřešil ,ale teď to potřebuju rozvinout .Takže: Mám registraci a přihlášení po přihlášení to uživatele odkáže do admin.php.Vypíše mu to jméno uživatele, který se přihlásil + odhlášení.Ale já potřebuju:Na stránce mám napsané Registrace | Login a já potřebuju, aby se po přihlášení tento text změnil na jméno uživatele | Odhlásit.A pak aby se to tak změnilo na všechny stránky .Potřebuju stím pomoct. Prosím .
Manny
Profil
Po přihlášení ulož jméno do $_session a pak si ho vypiš, kde potřebuješ. Jinak tohle je záležitost spíš php než mysql.
IdemeNaHavaj
Profil
TheAzer:
Na stránce mám napsané Registrace | Login a já potřebuju, aby se po přihlášení tento text změnil na jméno uživatele | Odhlásit.


$jmenoUzivatele = ""; //COOKIE aleob SESSION
if(!empty($jmenoUzivatele)){
 echo "$jmenoUzivatele | <a>Odhlasit</a>";
} else {
 echo "<a>Registrace</a> | <a>Login</a>";
}
TheAzer
Profil
Dík moc .., jenom jak ho mám vypsat ?
IdemeNaHavaj
Profil
TheAzer:
...po přihlášení to uživatele odkáže do admin.php.Vypíše mu to jméno uživatele...
Podla čoho vypisuje jméno uživatele?
TheAzer
Profil
Login.php
<?php
include "./connect.php";/* připojení k databázi */
$login = mysql_real_escape_string($_POST["nick"]);/* nick zadaný ve formuláři pro přihlašování */
$heslo = mysql_real_escape_string($_POST["heslo"]);/* heslo zadané ve formuláři pro přihlašování */
$md5heslo = md5($heslo);/* Pomocí funkce md5() heslo zahashujeme */
/* — DOTAZ K MYSQL PRO OVĚŘENÍ PŘIHLAŠOVACÍCH DAT — */
$dotaz = mysql_query("select * from uzivatele where login = '$login' and heslo = '$md5heslo'");
$overeni = mysql_num_rows($dotaz);
$row = mysql_fetch_array($dotaz);
if($overeni == 1) {
    session_start();
    $_SESSION['login'] = stripslashes($login);
    $_SESSION['id'] = $row["id"];
    header("Location: admin.php");
    die();
} else {
    echo"Zadal jsi špatný login nebo heslo!";
}
?>
IdemeNaHavaj
Profil
TheAzer:
$_SESSION['login'] je tvoj login.

$jmenoUzivatele = $_SESSION['login'];

if(!empty($jmenoUzivatele)){
 echo "$jmenoUzivatele | <a>Odhlasit</a>";
} else {
 echo "<a>Registrace</a> | <a>Login</a>";
}
TheAzer
Profil
A toto mám umístit kam ? Když mám :
<p style="text-align: right"><A href="prihlaseni.php">Přihlásit se</a> | <A href="registrace.php">Registrace</a>&nbsp;&nbsp;</p>


Nešlo by to udělat takhle : ?
<?php
            /*
            * Vypiseme zda je uzivatel prihlasen, pokud ano tak jeho jmeno...
            * V přihlašovacím skriptu jsme nastavili $_SESSION['prihlasen']=1, pokud se $_SESSION['prihlasen'] opravdu rovná jedničce, uživatel je přihlášen.
            */
                if(isset($_SESSION['prihlasen']) and $_SESSION['prihlasen']==1){
                    echo "<strong>Přihlášený uživatel</strong>: ".$_SESSION['login'] . " | <a href='logout.php?logout=yes'> Odhlásit se</a>";
                }else{
                    echo "Nejsi přihlášen | <a href='index.php?page=registrace'> Registrace</a> | <a href='index.php?page=login'> Login</a>";
                }
            ?>
IdemeNaHavaj
Profil
Urob to ako si písal tu:
MySql - admistrace uživatelé
if(isset($_SESSION['prihlasen']) and $_SESSION['prihlasen']==1){
 echo "<strong>Přihlášený uživatel</strong>: ".$_SESSION['login'] . " | <a href='logout.php?logout=yes'> Odhlásit se</a>";
} else {
 echo "<p style=\"text-align: right\"><A href=\"prihlaseni.php\">Přihlásit se</a> | <A href=\"registrace.php\">Registrace</a>&nbsp;&nbsp;</p>";
}
Moderátor jenikkozak: Přesunuto ze smazaného duplicitního vlákna.
TheAzer
Profil
IdemeNaHavaj:
A bude to opravdu fungovat ?


Nebo spíš, když toto dám na všechny stránky, zobrazí se přihlášený na všec stránkách ?
TheAzer
Profil
Hele : Vložil jsem tento kód do admin.php a index.php
 <p style="text-align: right">
  <?php
            /*
            * Vypiseme zda je uzivatel prihlasen, pokud ano tak jeho jmeno...
            * V přihlašovacím skriptu jsme nastavili $_SESSION['prihlasen']=1, pokud se $_SESSION['prihlasen'] opravdu rovná jedničce, uživatel je přihlášen.
            */
                if($_SESSION['login']!=""){
                    echo "<strong>Přihlášený uživatel</strong>: ".$_SESSION['login'] . " | <a href='logout.php'> Odhlásit se</a>";
                }else{
                    echo "Nejsi přihlášen | <a href='registrace.php'> Registrace</a> | <a href='prihlaseni.php'> Přihlásit se</a>";
                }
            ?>
 &nbsp;&nbsp;</p>

Po přihlášení se to ok změní na jméno + odhlásit, ale kdžy kliknu na index.php tak se to změní proč ?


Opraveno stačilo připsat : <?php
session_start();
?>

Dík všem za pomoc moc díky .. *-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0