Autor Zpráva
mardem
Profil *
Zdravim,

dufam ze mi tu niekto bude vediet poradit, ze kde moze byt problem.

Moj system vyuziva DB tabulku "dates":

--
-- Table structure for table `dates`
--

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `dates` (
  `id` int(10) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `start` varchar(30) COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_unicode_ci AUTO_INCREMENT=1 ;

-- --------------------------------------------------------

V php suboroch sa vyskytuje prvy alebo druhy prikaz:

    // Get Todays Date Id
    $date = date('Y-m-d');
    $dateid = $DB->row("SELECT * FROM dates WHERE start='$date'");
    $dateid = $dateid->id;

    // Date
    $time = date('Y-m-d');
    $date = $DB->row("SELECT * FROM dates WHERE start='$time'");
    $dateid = $date->id;

Tabulka "dates" je vsak stale prazdna a udaje sa nemaju z kade vyberat. Neviem ci sa potrebuje upravit tabulka alebo vytvorit nejaky PHP prikaz, zrejme kazdy novy den sa tam musi vlozit automaticky aktualny datum pod urcitym "id".

Skusil som do nej manualne pridat nejaky datum pod id 1 a system zacal ako tak pracovat spravne...
Camo
Profil
mardem:
"zrejme kazdy novy den sa tam musi vlozit automaticky aktualny datum pod urcitym "id"."
Tejto tvojej štylizácii nerozumie asi nikto ako tak pozerám... Z kade podľa teba tá tabuľka berie dáta?
mardem
Profil *
myslel som tym, ze do tej tabulky "dates" by sa mal automaticky pridavat novy riadok s datumom, napr:

id start
1  1234567891 (4.4.2013 - spustenie systemu)
2  1234567892 (5.4.2013)
3  1234567893 (6.4.2013)
4  (tento riadok by sa mal pridat automaticky zajtra - o polnoci, resp. hned na zaciatku dna)

kody datumov su len symbolicky... neviem ci treba do tabulky vlozit rucne prvy datum a potom nejakou upravou sa budu automaticky pridavat dalsie riadky alebo ci to treba zariadit nejakym specialnym prikazom...


a nemam tusenia z kade by ta tabulka mohla brat data, resp. datumy...
Camo
Profil
mardem:
"a nemam tusenia z kade by ta tabulka mohla brat data, resp. datumy..."
No coment...

Tak asi by mal exitovať nejaký script, ktorý sa pravidelne spúšťa o polnoci. Máš tam niečo také?
mardem
Profil *
Camo:
No coment...
tak momentalne nebere tie data z nikadial, tak skusam nieco vydumat lebo po zakupeni a nainstalovani toho skriptu to samo od seba nerobi a instruktaz na instalovanie nic ohladom toho neobsahuje... dal som report ich podpore, ale sa mi nechce cakat donekonecna, tak skusam to vyriesit nejako sam...

presiel som cely skript, vsetky jeho zlozky, ale nic take co by obsahovalo nejaky prikaz na zapis do tabulky "dates" neexistuje... myslis cron?
Camo
Profil
mardem:
Tak ak si za to zaplatil a nefunguje to, tak to radšej reklamuj. Lebo ak to rozrýpeš, a prestane to fungovať úplne môžu ti na to povedať, že si s tým manipuloval.
"myslis cron?"
No podľa tvojho popisu by to malo byť niečo v tom zmysle. Ale stále platí, čo je vyššie.
Virtus
Profil
Pokud jsou v tabulce `dates` jenom datumy, tak je naprosto zbytečná, proč ten datum rovnou nepřesunout do tabulky, kde ho potřebuješ, podle mně jde o jasný případ, špatně navržené databáze. Jedinej důvod, proč to takhle někdo udělal je, že se snažil zřejmně ušetřit místo(velikost v bytech ) kde se dalo, podle mně ale na špatném místě, nenapadá mně totiž nic jinýho, proč to takhle mít.

Pokud jsi si script koupil, počkal bych si na odpověď od podpory. Nemyslím si, že by někdo prodával "funkční" řešení až v tak moc špatném stavu. Pravděpodobně, jsi spíš v návodu instalce nebo popisu produktu něco přehlíd nebo používáš daný software špatně a nebo dodavatel zapoměl do návodu něco připsat.
mardem
Profil *
ide o to, ze na nejaky dany datum sa vztahuje viac informacii v inych tabulkach... napr. grafy si postupne po dnoch povyberaju hodnoty ktore potrebuju a tak sa zobrazia... zrejme zabudli len na jednoduche spustenie prikazu cez cron, nic ine to asi ani byt nemoze... skusim to len otestovat a uvidim, nijak by som tym nemal skript rozrypat... navod je uplne jednoduchy, cely som si ho presiel a nic som nevynechal... pockam si aj na odpoved od podpory, ale nespolieham sa na nu nejak specialne...
Camo
Profil
mardem:
No ak máš kópiu tak sa to môže aj rozrýpať.
Ale nechápem ako sa tie tabuľky spájajú cez dátum, keď to máš v takom šialenom formáte.
Koľko má tá aplikácia súborov? Nikde tam nevidíš nejaký script, ktorý by mohol tú tabuľku napĺňať?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0