Autor Zpráva
Jan Zabloudil
Profil
Dobrý den,
Při pokusu připojit se k MySQL pomocí příkazového řádku:
mysql -u root -p test ->
enter password: -> (zadám dobré heslo)

mi to vypíše toto: ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) - co to znamená?? Vím, kdyby místo YES bylo NO, ale takto.
Děkuji
DJ Miky
Profil
Znamená to to samé, jako kdyby místo yes bylo no: špatné jméno nebo heslo. Část "using password: yes" značí pouze fakt, zda bylo zadáno heslo nebo ne.
Jan Zabloudil
Profil
DJ Miky:

Děkuji,
nezadal jsem žádné heslo a připojil jsem se, znamená to, že se nejprve připojím takto a poté ošetřím bezpečnost, tím že odstarím prázdného uživatele a rootu nastavím heslo znovu? (myslel jsem, že stačí při instalaci)
Amunak
Profil
Jan Zabloudil:
V administraci webhostingu (nebo prostě v konzoli MySQL, pokud k ní máte přístup) si nastavíte heslo, které pak používáte k připojení k databázi. Hlavně to nenechávejte prázdné. Toto heslo pak používejte k přístupu do databáze.

Pokud nejste omezen počtem uživatelů, je nejlepší pro každou aplikaci vytvořit nový účet (s unikátním heslem), nastavit mu oprávnění jen do databází (tabulek), které nezbytně potřebuje, a nejlépe ještě omezit adresy, ze kterých se dá k účtu přistupovat (pokud jsou předem známé). Jedině tak dosáhnete vyšší bezpečnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0