Autor Zpráva
marek888
Profil
Dobrý den. chtěl bych sem se zeptat, jak udělat, že na stránku umístím políčko na text, do kterého uživatel bude psát svůj obsah, který se poté uloží do databáze. Následě po uložení do datábáze se na hlavní stránce zobrazí tento příspěvek, co danný uživatel napsal. Nevíte prosím jak to jde udělat? Pokud by se zde našel někdo hodný, mohl by mi sem dát třeba i odkaz na nějaký server, kde bych sem si stáhl ukázkovou stránku. Jinak stránky na které to chci dát jsou : http://www.pandorafields.xf.cz/ . Děkuji všem za odpovědi.
Anonymní
Profil *
No nevím, jestli je nejlepší poskládat celej web z několika "cizích" skriptů(samozřejmě možné to je, ale musí dotyčný mít alespoň částečného tucha o tom, co vůbec na web nahrává, což v tvém případě bohužel asi není). Každopádně zpět k tvému dotazu, zde nalezneš ukládání textu do databáze (zde je to vysvětleno jako návštěvní kniha, ale myslím, že takovou návštěvní knihu můžeš využívat i na nahrávání článků a v další části nalezneš vytahování výsledků z databáze. Nemám ozkoušené, ale vypadá to poměrně funkční a celkově myslím, že na zive.cz mají poměrně slušné "příručky" pro začátečníky (samozřejmě kvalitní knize se nic nevyrovná, ale to už zase odbočuji)

Ale v tvém případě bych spíše zvolil používání redakčního systému, nebo pokud mermomocí si chceš něco sám napsat a mít z toho dobrej pocit tak se prostě nauč nějaký serverový jazyk aspoň na nějakou základní úroveň, protože promiň, pokud si nedokážeš poradit s něčím tak jednoduchým tak je asi jisté, že o PHP jsi maximálně tak někdy slyšel. A takovýhle skript fakt napíšeš během prvních pár hodin učení(jestli vůbec..)

PS: Nauč se používat google, časem můžeš narazit na problém s kterým ti uživatelé tohoto fóra zkrátka nedokážou poradit a ty díky své lenosti to prostě na tom googlu nenajdeš.
marek888
Profil
Ahoj. Já bych jsem se samozřejmě chtěl naučit programovat v PHP. Ještě jednou díky za odpověď, ale na google umím hledat docepa dobře, jenom že když nvím, jak to mám nazvat, tak se to i na google hledá špatně, nežto tu se zeptám a někdo hodný mi odpoví. Jo jenom ohledně těch redakčních systémů. Já jsme se o nich už dozvéděl v jedné diskkusi. Ale nevím jako jaké jsou třeba na mysli. Díky za odpověď .

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0