Autor Zpráva
Fisak
Profil
Dobrý den. Rád bych si vytvořil dotaz na podobné příspěvky.. tyto příspěvky by měli mít třeba 10 a více podobných znaků v názvu s tím příspěvkem, který se uživateli zobrazí. Nyní to mám dělaný tak že se mi zobrazí náhodných 9 příspěvků se stejným "game_url".

<?php 
        $rest_video1 = DB::query("SELECT * FROM [youtube_videos] where [approved] = %s", "yes", " and [game_url] = %s", $ech_videoss->game_url,  " ORDER BY RAND() LIMIT 9")->fetchAll();
        foreach ($rest_video1 as $n => $ech_video1) {
?>
<div id="dalsivideabox"><h3 id="dalsivideabox"><a href="/video/<?php echo $ech_video1->url; ?>"><?php echo $ech_video1->name; ?>/</a></h3><a href="/video/<?php echo $ech_video1->url; ?>/"><img src="http://i.ytimg.com/vi/<?php echo $ech_video1->url; ?>/0.jpg" width="215px"/></a>
</div>

<?php
}
?>
Rád bych předělal tento příspěvěk tak aby se nejdříve zobrazili příspěvky které jsou podobné tzn. mít alespoň 10 stejných znaků ve slově a pak když jich nebude celkem devět tak to doplnit náhodnýma videama se stejným "game_url". Dokázal by mi prosím někdo poradit jak napsat takto sql dotaz? Předem děkuji za odpovědi.
Tori
Profil
Nešlo by na to použít fulltextové vyhledávání? (jen tipuju) Nebo funkci SOUNDEX? Ale nevím, jak by fungovala na URL - nedá se porovnávat spíš nějaký titulek, název, popis videa?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0