Autor Zpráva
andy_99
Profil
Ahoj mám na vás jednu otázku ohľadne jedného problému, ktorý už dlhšie riešim ... jedná sa o: Mám vytvorenú databázu. V tejto databáze sa nachádza tabuľka kde sa ukladajú id-čka a slová.. Každe jedno slovo sa môže nachádzať v DB len raz. čiže keby už mám v DB napri slovo "Abovska" dašie slovo môže byť "Abovská"... a tu je ten môj problém... AK už v DB sa nachádza slovo "Abovska" , slovo "Abovská" nie je možno pridať.. Phpmyadmin vypíše túto hlášku: #1062 - Duplicate entry 'Abovská' for key 'original_word_UNIQUE'. zotriedenie znakov v tabuľky ako aj jednotlivých stĺpcov je utf8_slovak_ci .. Vedeli by ste mi poradiť ako tam narvať obe tieto slová tak aby teda splňovali unikátnosť v DB? ďakujem
pcmanik
Profil
andy_99:
Použi zotriedenie utf8_general_ci
andy_99
Profil
ten má problém rozozdnať zase slova "Abidzane" a "Abidžane"... jedine co fungovalo bolo utf8_bin
jenikkozak
Profil
Utf8_general_ci by mělo selhat i na původním příkladu, protože bere za rovnocenné znaky s a bez diakritiky. U utf8_bin je potřeba dát pozor na to, že je naopak citlivé i na velikost písmen.
andy_99
Profil
to by až tak nevadilo že je citlivé na veľkosť písmen.. Aké zotriedenie by bolo teda ideálne ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0