Autor Zpráva
Stalker
Profil
Ahoj,

pracuji na svém webu, kde jsem začal používat databázi. Když chci ovšem vyvíjet doma, na localhostu, a testovat funkčnost nových věcí, tak mi tam databáze, kterou mám na hostingu nefunguje. Logické. Tím pádem tedy vždy, když něco změním, musím nahrát soubory na FTP testovací verze, a až tam uvidím změny.

Jde nějak udělat, abych i doma na domácím serveru mohl používat tu stejnou DB, kterou mám na svém hostingu online, a já nemusel vždy po nějaké úpravě kopírovat soubory na FTP?

Mohl bych si založit na domácím serveru DB, ale to bych pak vždy musel měnit údaje při kopírování na FTP webu, což by bylo celkem otravné.
xROAL
Profil
Webhostingy často majú zablokovaný prístup na databázu z vonku a teda jediná možnosť ako sa k DB pripojiť je priamo z ich serverov, teda z tvojej web stránky.
Môžeš skúsiť kontaktovať podporu so svojou požiadavkou (ak to nie je free hosting) a možno ti vyhovejú.

Ja osobne používam PSPad - môžeš sa pripojiť na FTP, a priamo na serveri upravovať súbory. Samozrejmosťou je aj zvýrazňovanie syntaxe a iné funkcie, ktoré sa môžu pri tvorbe webu hodiť.
Stalker
Profil
[#2] xROAL
Díky za vysvětlení.

A jak to dělají profíci? Skrz nějaký textový editor, který mají připojený přímo na FTP?
Joker
Profil
Stalker:
A jak to dělají profíci?
Tak v první řadě nevyvíjejí nad ostrou databází.
Obvykle používají testovací kopii databáze umístěnou tak, aby se k ní dalo připojit (často přímo na lokálním počítači).
Tori
Profil
Stalker:
to bych pak vždy musel měnit údaje při kopírování na FTP webu
Nemusel. V konfiguráku na localhostu budou jiné údaje než na serveru. Pro nahrání pouze změněných souborů na server můžete použít třeba toto: http://phpfashion.com/ftp-deployment-nahravejte-pres-ftp-chytre, můžete si nastavit ignorované složky/soubory (cache, ten konfigurák, apod.).
Stalker
Profil
Joker:
Aha díky.

Tak mě zatím bude stačit to připojení skrz textovej editor přímo do ftp :)


[#5] Tori
Díky za odkaz, kouknu na to

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0