Autor Zpráva
Ondřej Mareš
Profil
Zdravím,
už jsem z toho zoufalý, prosím pomozte mi. Přetahuji web z webzdarma na endoru (hlavně kvůli rychlosti a padání). A narazil jsem na problém s databází. Normálně jsem se přihlásil na webadmin endory a dal vytvořit novou databázi, kterou jsem si pojmenoval nahodnychat a u toho se mi vytvořilo uživatelé do databáze (to nechápu k čemu je). Pak jsem si v databázi upravil tak jako jsem ji měl na webzdarma.
A teď se nemůžu přes php připojit k databázi. Zkoušel jsem snad všechno, i jsem googlil ale nedaří se mi připojit. Jsem začátečník, takže to bude asi nějaká banalita. Zkoušel jsem to takhle:
První pokus:
 $spojeni = mysql_connect("sql.endora.cz:3311", "minolot", $heslo);
 mysql_select_db('nahodnychat', $spojeni);
 If (!$spojeni) {
  $error = 1;
 }
Pak jsem to zkoušel přes mysqli:
 $mysqli = new mysqli("sql.endora.cz:3311", "minolot", $heslo, "nahodnychat"); 
 if ($mysqli->connect_errno) {
     echo "Failed to connect to MySQL: (" . $mysqli->connect_errno . ") " . $mysqli->connect_error;
 }
 echo $mysqli->host_info . "\n";

Minolt to je moje uživatelské jméno jaké používám u endory a heslo, které píšu pro připojení do databáze je také heslo, které používám když se chci přihlásit do endory.
Moc děkuji za pomoc.
DJ Miky
Profil
Co to píše za chybu?

Jako uživatelské jméno musíš zadat to, co máš do databáze (tedy tohle: „u toho se mi vytvořilo uživatelé do databáze (to nechápu k čemu je)“), ne do administrace Endory.
Ondřej Mareš
Profil

uživatel je taky minolot

a u mysqli mi to píše:
Failed to connect to MySQL: (2005) Unknown MySQL server host 'sql.endora.cz:3311' (20)

zkoušel jsem i server měnit na localhost, sql6.endora.cz, ale pořád se nechce připojit


Tak po 2 hodinách jsem zjistil, že je jsem měl chybu v heslu :D. Diky za pomoc :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0