Autor Zpráva
VIPatrikPK
Dobrý deň, (už večer :))

mám problém s ktorým si neviem dať rady. Potrebujem nejakým spôsobom aby sa skontroloval e-mail či existuje v databáze keď áno tak sa iba upraví záznam s e-mailom a keď neexistuje tak vytvorenie záznamu s e-mailom, na to som som spravil sql dotaz ktorý ale nefunguje.

SQL dotaz:
UPDATE `vipatrikpk`.`vpk-rs:registration:before` IF (

(SELECT `vpk-rs:registration:before:e-mail` FROM `vipatrikpk`.`vpk-rs:registration:before` WHERE `vpk-rs:registration:before:e-mail` = '".$_POST['registration:email']."';) == '".$_POST['registration:email']."',

(UPDATE  `vipatrikpk`.`vpk-rs:registration:before` SET  `vpk-rs:registration:before:ip` =  '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', `vpk-rs:registration:before:time` =  '".time()."', `vpk-rs:registration:before:valid` =  '1' WHERE `vpk-rs:registration:before:e-mail` = '".$_POST['registration:email']."';),

(INSERT INTO `vipatrikpk`.`vpk-rs:registration:before` (`vpk-rs:registration:before:e-mail`, `vpk-rs:registration:before:ip`, `vpk-rs:registration:before:time`, `vpk-rs:registration:before:valid`) VALUES ('".$_POST['registration:email']."', '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', '".time()."', '1');)

);

Prosím poradte mi a pomôžte mi opraviť chybu ktorá v tom je ďakujem.
Zechy
Použij ON DUPLICATE KEY. Na email nastav unikátní klíč, poté stačí napsat prachsprostý insert:
INSERT INTO uzivatel VALUES(email, ip, time, valid)
ON DUPLICATE KEY UPDATE email = 'email', ip = 'ip', valid= '1'
VIPatrikPK
Keď som správne pochopil tak by to malo fungovať tak ako som ho upravil ale stále mi to nejde :(.
INSERT INTO `vipatrikpk`.`vpk-rs:registration:before` VALUES(`vpk-rs:registration:before:email`, `vpk-rs:registration:before:ip`, `vpk-rs:registration:before:time`, `vpk-rs:registration:before:valid`)
ON DUPLICATE KEY UPDATE `vpk-rs:registration:before:email` = '".$_POST['registration:email']."', `vpk-rs:registration:before:ip` = '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', `vpk-rs:registration:before:time` = '".time()."' `vpk-rs:registration:before:valid` = '1';
Tori
$sql = "INSERT INTO `vipatrikpk`.`vpk-rs:registration:before` 
(`vpk-rs:registration:before:email`, `vpk-rs:registration:before:ip`, `vpk-rs:registration:before:time`, `vpk-rs:registration:before:valid`)
VALUES 
('".$_POST['registration:email']."', '".$_SERVER['REMOTE_ADDR']."', '".time()."', '1')
ON DUPLICATE KEY UPDATE `vpk-rs:registration:before:email` = VALUES(`vpk-rs:registration:before:email`), `vpk-rs:registration:before:ip` = VALUES(`vpk-rs:registration:before:ip`), `vpk-rs:registration:before:time` = VALUES(`vpk-rs:registration:before:time`) '".time()."', `vpk-rs:registration:before:valid` = '1'";
A doplňte si escapování vkládaných dat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: