Autor Zpráva
Kamelo
Zdravím všechny,

mám hotový web na free doméně a teď jsem si registrovala novou doménu 2. řádu, na které bych chtěla mít přesně stejný obsah jako na té staré. Přes hosting Endora jsem si všechna data z ftp zkopírovala na nový web, ale nevím, jak se teď mám dostat do administrace Worpressu nového webu. Jsem úplný lajk, ta se omlouvám, jestli je to úplně pitomý dotaz..

Díky moc za radu!

K.
aDAm
Připojit se přes phpmyadmin k databázi, nechat vyhledat řetězec původní domény a pak přepsat na novou.
Taps
Kamelo:
nutné je ještě překopírovat databázi a upravit konfigurační soubor. Poté by ti pak mělo fungovat klasické přihlašování do administrace wp -> www.mujweb.cz/wp-login.php
Kamelo
Moc děkuju za odpovědi, ale šlo by to prosím napsat trochu polopatě.. pro webového blbouna? :-) Co přesně je myšleno původním řětězcem, kde hledat phpadmin..
Taps
Kamelo:
http://www.cwordpress.cz/navody/jak-presunout-wordpress-na-jiny-hosting.html
Kamelo
Snažila jsem se postupovat podle návodu, ale asi to nebude tak jednoduché.. Mám totiž obě domény v jedné administraci na Endoře. Takže si nemůžu otevřít novou databázi stejného názvu jako původní, nemůžu si otevřít administraci nové domény.. Asi jsem to pěkně zvrtala, že?

Teď jsem si změnila v phpadmin ve staré databázi název "siteurl" a "home" a vypadá to, že to funguje.. Články se mi už otevírají na nové doméně, dokonce, když se přihlaším na administraci WP (pod starým jménem a heslem), přihlásí mě to na novou doménu. Je to tedy všechno v pořádku? Můžu už starou doménu definitivně zrušit?

Díky moc za všechny rady!
Kajman
Kamelo:

Pokud jsou obě domény ve stejné administraci (serveru) není potřeba databázi většinou převádět jinam.

Můžu už starou doménu definitivně zrušit?

Lepší je na ní nachystat přesměrování, aby se návštěvníci přicházející na starou adresu dostali na adekvátní novou adresu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: