Autor Zpráva
utrpeni
Profil *
Dobrý den. Nainstaloval jsem pod windows postgres ... při instalaci to chtělo heslo... když to heslo zadám do pgadmina tak v pohodě načte databázi, když to udělám v příkazové řádce postgres tak mi to vyhodí psql: FATAL: password authentication failed for user "uzivatel" ... hádám že je to tím že žádnej "uzivatel" tam neni definován někde, ale pak teda nechápu proč se mě to na to heslo ptalo pri instalaci kdyz potom nefunguje. Mohl by mi to někdo vysvětlit děkuji moc.
utrpeni
Profil *
ž jsem na to přišel... je to C:\dev\prog\postgres\bin\psql.exe -U postgres :)


ještě ale nemám vyhráno... jaký je rozdíl mezi tomhle promtem : postgres=# a timhle : postgres=>

?


aha ... # je jako že jsem přihlášenej na uživatele a > tohle jako že už jsem v konrétní databázi?


V tom případě mám další otázku... ja tedy s uživatelem uživatel založim nějakou databázi když :

C:\dev\prog\postgres\bin>psql.exe -U uzivatel
Heslo pro uživatele trash:
psql: FATAL: database "uzivatel" does not exist

na uživatele už jsem přihlášenej


je mi to divný ... vytvořim uživatele v psql.exe tímto způsobem :

postgres=# create user pokus WITH PASSWORD '123';

pak mu v pgAdminovi nastavim práva jako uživatel a že smí vytvářet databáze. ale pak už jeho přístové heslo v psql.exe nefunguje nevíte proč někdo?

psql: FATAL: password authentication failed for user "pokus"
utrpeni
Profil *
Tak s kámošem jsme to vyřešili, kdyby to někdy někdo řešil tak v tom pgAdminovi jsou bugy. Nedoporučuju používat a databázovat jen přes konzoli. Přes konzoli to jde.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0