Autor Zpráva
Ondřej Ryška
Zdravím,
mám problém s databází MYSQL kterou mám na virtuálním serveru. Situace je taková: známý co je správcem toho celého serveru mi ten VS vytvořil a rovnou tam nainstaloval LAMP. Na serveru běží Ubuntu. Apache funguje normálně. Chtěl jsem potom také zprovoznit databázi. Nainstaloval jsem si pomocí sudo apt-get install phpmyadmina. Na něj se přihlašuji jako root. Když už jsem přihlášen, tak se mi ve spodní části okna objevila informace něco jako "Nelze se přihlásit jako controluser" a dále pak upozornění "Úložiště nastavení phpMyAdmina není plně dostupné, některé z rozšířených funkcí phpMyAdmina nelze používat. Zde zjistíte proč." To s tím controluserem a také jedna z položek v druhém upozornění ($cfg['Servers'][$i]['pmadb'] ) se mi podařilo vyřešit pomocí editace config.inc.php. Stejně jsem se ale dočetl že tyto upozornění se týkají jen pokročilejších funkcionalit phpmyadmina, že tedy i s těmito chybami budu moc základní práci vykonávat. Poté sem tedy chtěl spustit create_script.sql, který má vytvořit potřebné náležitosti pro PMA. Avšak tady nastal problém. Když jsem spustil skript tak se objevila chyba #13 - Can't get stat of './phpmyadmin' (Errcode: 13) . I když jsem pak skusil třeba jen create database phpmyadmin;, tak to vyhodilo stejnou chybu. Tak jsem si myslel že chyba je pořád v PMA. Přihlásil jsem se přes putty na mysql server jako root uživatel a zkusil jsem opět create database phpmyadmin; a opět chyba ERROR 13 (HY000): Can't get stat of './phpmyadmin' (Errcode: 13). A je jedno jaký název databáze zadám, vždycky vyskočí ta chyba. Takže chyba je asi někde v nastavení mysql serveru a ne v PMA jak jsem si myslel dříve. Nevíte někdo co s tím? díky moc
Kajman
Zkontrolujte si, zda uživatel, pod kterým běží mysql démon, má oprávnění k adresáři, který je nakonfigurován k ukládání dat mysql.

Viz. např. http://dba.stackexchange.com/questions/42656/error-13-hy000-when-creating-database
Ondřej Ryška
Kajman:
Jo skvěle už to funguje, ten odkaz moc pomohl. Děkuji moc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: