Autor Zpráva
VelkýBubák
zadávám databázi dotaz:
SHOW TABLES FROM wu_blok LIKE '%AniAkiList%'
a ten mi (v http://mysql.ic.cz/phpmyadmin/) bez problému funguje
AniAkiList-Ihrie-16567
AniAkiList-Ihrie-v2-16567
AniAkiList-VB-243
do doby, než ho převedu pro php a předám skriptu:
$baze = mysql_query("SHOW TABLES FROM wu_blok LIKE '%AniAkiList%'");
echo $baze;
Resource id #4 
Alphard
Víte něco o práci s databází v PHP? Zřejmě ne, přečtěte si pár návodů od začátku.
Funkce mysql_query() (kromě toho, že je deprecated) vrací uvedený Resource, samotná data získate pomocí funkcí mysql_fetch_*().
VelkýBubák
Alphard:
Děkuji za navedení na směr, kterým mám hledat
PS: Velice se omlouvám pokud tím někoho pobouřím, ale myslel jsem že jsme v čechách a máme i česká slova - pokud budu chtít odpovědi anglicky, zeptám se na cizojazyčných fórech (deprecated = zavrhovaný, neschválený; resource = zdroj, možnost; ... http://slovnik.cz/).

Mimochodem, kde mám hledat, když chci vědět, co mi to vlastně vypsalo (a co přesně je tedy v $base), prosím
Alphard
VelkýBubák:
Já určitě pobouřen nejsem, píši česky, ale známé pojmy zachovávám v angličtině. Považuji to za vhodné. Anglické výrazy, které jsem použil, jsem si nevybral náhodně, každý nese svůj význam.

Mimochodem, kde mám hledat, když chci vědět, co mi to vlastně vypsalo (a co přesně je tedy v $base), prosím
Když už jsem vás nasměroval na název funkce, nejlepší bude přímo manuál. mysql_fetch_assoc() Ten je sice anglicky, ale z příkladu je zřejmé, jak funkci použít:

$baze = mysql_query('...');
while ($row = mysql_fetch_assoc($result))
{
  print_r($row);
}

print_r vypíše pole, abyste lépe viděl, co vám to vrátí. Pak můžete přistupovat k jednotlivým položkám $row['klic'].

Obecně pak nejrůznější nalezené články, nyní mi google nabízí www.koding.cz/priklady.php?id=108 z těch kódů nejsem úplně nadšený, ale nevím o lepším.
VelkýBubák
Alphard:
Děkuji.

Funguje mi toto (nemůžu si pomoct, ale moc se mi to nelíbí):
while($radek = mysql_fetch_row($base))
{
echo $radek[0].'<br>';
}

Zkoušel jsem Váš kód
Tak jak je napsán, vrací
Warning: mysql_fetch_assoc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/free/wu.cz/b/blok/root/www/Animelist/v3/NactiCsv.php on line 73
s drobnou úpravou v řádku while
while ($row = mysql_fetch_assoc($baze))
nevypisuje bohužel vůbec nic (ani varování ani výsledek)
Monkeys
Profil *
VelkýBubák:
Pretoze mysql_fetch_assoc vracia nazov stlpca v tabulke.

Treba pouzit napriklad toto:
SELECT stlpec FROM tabulka WHERE stlpec LIKE '%nieco%'

M.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: