Autor Zpráva
Nikolaj
Profil *
Zdravím,

chtěl bych se na vás obrátit s prosbou, jak nejlépe zajistit zamykání specifických řádků tabulky tak, aby byla co nejnižší režie mezi dbs a aplikací.

Uvedu co potřebuji přímo na příkladu.:
V aplikaci (pozor, nejedná se o webovou - data source je načten, případně obnovován) je grid s výpisem např. zakázek. Jelikož může k těmto datům přistupovat více uživatelů najednou, tak chceme, aby byl uživatel informován, že na někdo jiný zrovna edituje.

řešení je několik, od přidání sloupců s příznakem editace, potažmo časovým razítkem až po zamčení přímo na úrovni db.

Můj dotaz však spočívá v tom, jak vyřešit situace, když uživatel ukončí aplikaci jakkoli nekorektně (BOD, apod.), tedy když se příznak o editaci znovu nenastaví - lze ošetřit časovým razítkem, ale to není úplně to nejlepší, protože dopředu nevíme jaké zvolit časové kvantum, kdy už lze brát editaci jako ,,neaktivní" a tím pádem povolit ostatním uživatelům úpravu.


Pokud by někoho napadlo jiné, budu moc vděčný :)
DJ Miky
Profil
Můžeš do editačního formuláře přidat nějaký skript / skrytý iframe, který bude periodicky informovat server o aktivitě. Pak bude stačit menší časový limit pro vypršení editace. Samozřejmě to ale neošetří případ, kdy uživatel nechá stránku otevřenou a zapomene na ni :-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0