Autor Zpráva
Fastman
Profil
Zdravím,

Tady je kód

<?php
include "./connect.php";// připojení k databázi

if(isset($_POST['submit'])) {

  $nick = mysql_real_escape_string($_POST['nick']);
  $IP = mysql_real_escape_string($_POST['IP']);
                                                
  /* --- KONTROLA ZADANÝCH ÚDAJŮ --- */   
  if($nick==""){
    echo'Nebyl vyplněn nick!';
  }
  else if($IP==""){
    echo'Nebylo vyplněno IP';
  }
  else{
    $sql= mysql_query("INSERT INTO zond VALUES ('','$nick',','$IP')") or die(mysql_error());
    echo'Zond byl přidán!';
  }
}
?>

<form action="#" method="post">     
  <table>
    <tr>
      <td>Nick: </td>
      <td><input type="text" name="nick" value="<?php if(isset($_POST["nick"])){echo $_POST["nick"];}?>" size="25" tabindex="1" /></td>
    </tr>
    <tr>
      <td>Ip: </td>
      <td><input type="text" name="IP" value="<?php if(isset($_POST["IP"])){echo $_POST["IP"];}?>" size="25" tabindex="4" /></td>
    </tr>
    <tr>
      <td colspan="2"><input type="submit" name="submit" value="Odeslat" /></td>
    </tr>
  </table>
  </center>
</form>

Ale furt to háže chybu, po odeslání formuláře to ukáže:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'wwwww')' at line 1

Jak je vidět 'wwwww' tak jsem si všiml, že tohle jsem psal u položky "Ip". Nevíte kde může být chyba? Už si fakt nevím rady. Děkuji za odpověď.
Radek9
Profil
"INSERT INTO zond VALUES ('','$nick',','$IP')"
Tori
Profil
mysql_query("INSERT INTO zond VALUES ('','$nick',','$IP')") - označené znaky tam jsou navíc.
pardon, neukázalo se mi upozornění na nový příspěvek, asi pomalý net tady.
Fastman
Profil
Radek9:
Děkuji mnohokrát za odpověď. Teď to píše tuhle chybu: Column count doesn't match value count at row 1
shaggy
Profil
Fastman:
Toto je poradné fórum, nie personálny debugger. Dúfam, že nás neplánuješ obšťastňovať každou triviálnou chybou (ktorú by si opravil sám, keby si tomu venoval čas, alebo by si hľadal), však?)
http://stackoverflow.com/questions/5931900/php-mysql-error-column-count-doesnt-match-value-count-at-row-1
Fastman
Profil
shaggy:
Omlouvám se, ale hledal jsem a nenašel jsem správnou odpověď.
Radek9
Profil
Fastman:
Na odkázané stránce se důkladně podívej na ten INSERT a zkus přijít na to, k čemu je ta závorka za názvem tabulky. Případně ti pomůže i MySQL dokumentace. Chce to jen trochu googlit a přemýšlet.

Edit: Případně (pokud jsem netrefil počet sloupců) zkontroluj datový typ, který vkládáš.
Fastman
Profil
Konečně... :D fakt jsem čuměl na to INSERT a přišel jsem na to. Děkuji všem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0