Autor Zpráva
Davosh
Profil
Zdravím,
mám trochu problém s návrhem databáze.
Momentálně pracuji na webových stránkách svého fotbalového týmu a používám PHP a mySQL (v obou se zatím učím a zkouším).
Cílem je mít něco jako Administrátorskou stránku, kde je několik polí do kterých se zapíše výsledek, červené karty, žluté karty, kdo hrál a kdo dával v které minutě gól a příhrával + tzv. zápis ze zápasu.
Výsledkem je poté načtení všech údajů do databáze a následné načtení při otevření stránky se zápasem.
Většina věcí již funguje, ale všechno je hodně krkolomné. Například pro uložení minut, střelců a nahrávačů používám 3 tabulky a v těch mám 10 sloupců - např. min1, min2, min3...; střelec1, střelec2... Potom pokud chci tyto minuty apod. vypsat, musím postupně vypisovat každou hodnotu v php a kód zabírá moc řádků.
Takže mám dotaz - dá se nějakým příkazem vypsat všechny hodnoty ze tří tabulek postupně - potřebuji abych měl tvar "min. střelec (nahrávač)" nebo jak předělat databázi tak, aby se dala vypisovat postupně po řádcích například.
Stačí mi i nakopnutí, momentálně nemůžu přijít na lepší řešení.
Moc děkuji za rady
Kajman
Profil
Tabulku se střelci si předělejte tak, aby v ní bylo k zápasu vždy tolik řádků, kolik padlo gólů.

id_radku, id_zapasu, id_skorujiciho_tymu, id_hrace, id_hrace_nahravka, minuta, penalta, vlastni_gol
maks
Profil
Davosh:
Vytvoř si více tabulek, nějak takto (nástřel z hlavy, snad ti pomůže, byť nebude kompletní):

Tymy:
id | název [body | skore]

Hraci:
id | id_tymu | goly | nahravky | ...

Strelci:
id | id_hrace | id_tymu | minuta [typ_golu (p - penalta, o - vlastni, h - hlava)]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0