Autor Zpráva
pepi525
Profil
zdravím,
neviem, či to až tak súvisí s týmto, ale možno sa tu nájde človek, ktorý mi vie poradiť. Potreboval by som pomôcť s tvorbou databázy, Databáza mi ako taká, nerobí problém.. Ale s týmto mi nevedeli poradiť ani niektorý "profesionáli". Ide o to, že pri registrácii user a má pridelené číslo dajme tomu 00001 a môže doporučiť ďalšieho, ktorý keď sa registruje podradí ho povedzme s číslom 00002. takže 00002 je podradené 00001. Ak 00002 doporučí inému, ktorému pridelí systém povedzme 00003. Toto nieje taký problém. Ale ak povedzme 00001 doporučí dalšieho, ktorý by mal byť pod číslom dajme tomu 00004. Takže 00002 a 00004 je podradené 00001. A tento užívateľ môže vidieť pod seba do vzdialenosti 3 ľudí. Čiže 00001 vidí pod sebou 00002 pod ktorým je 00003 a dajme tomu ešte že 00005 ak je pod 00003 kou... V podstate ide o taký strom. Viete mi niekto poradiť? Môžete ma aj na maili kontaktovať som na ňom takmer celý deň. MBencik16@gmail.com Voped Vám veľmi ďakujem
Kajman
Profil
Některé databázové platformy přímo podporují dotazy na stromovou strukturou. V těch ostatních můžete použít union mezi hloubkou 1, 2 a 3 - kdy např. pro hloubku 3 použitje spojení s třikrát použitou tou samou tabulkou.
pepi525
Profil
Aj by ste mi vedeli pomôcť navrhnúť takúto databázu? Vôbec si s tým neviem dať rady... :(
Kajman
Profil
Tabulka je jednoduchá. Na ty vazby Vám stačí dva sloupce (první již asi máte jak primární klíč v tabulce uživatelů).

id_uzivatele id_doporucovatele
1            null
2            1
3            2
4            1
5            3
pepi525
Profil
No dobre... ale čo ak sa chce k 2 podradiť 5?
Kajman
Profil
Však ta vazba tam je (nepřímo - 5 je pod 3 a 3 pod 2, nepřekročilo to vnoření 3, tak můžete brát i že je 5 pod 2).
pepi525
Profil
Čo však ak chce jeden užívatel doporučit viac užívatelov. ciže v stlpci id_doporucovatela by sa nachadzalo viac čísiel 1,25,32,29.Môže to tak byť či by sa muselo vytvoriť viacej stlpcov id_doporucovatel1 id_doporucovatel2 atd.Ak by sa to tak dalo ako následne PHP dokáže rozseknúť čísla tam kde je povecme čiarka.
Kajman
Profil
pepi525:
Čo však ak chce jeden užívatel doporučit viac užívatelov.

To přeci není problém. V tom příkladu např. uživatel 1 doporučil přímo uživatele 2 a 4. Proto je dvakrát uveden jako id_doporucovatele.
pepi525
Profil
Vedeli by sme sa dohodnúť že by ste mi pomohli so zostrojením aj databázy, reg. formulára, prihlasovacieho, admin centra a môjho hlavného admin centra? Akože niektoré časti by som určite vedel, ale pri mne robí najvúčší problém naviazať na to, čo začal niekto iný... :( Určite by sme sa nejak dohodli...
Kajman
Profil
Pokud si to nechcete programovat sám, dejte si inzerát do sekce Práce a zakázky, třeba se Vám někdo ozve.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0