Autor Zpráva
jval
Profil *
Zdravím, píši jeden rezervační systém s kalendářem kde je vidět kolik hráčů na jaký čas je již rezervováno. Na každý čas může být jen 10 hráčů.
Uživatel si vybere čas který je volný, zadá počet hráčů a pak vyplní kontaktní údaje s případnou registrací nebo bez ní. Jak ale docílit toho aby mu v průběhu registrace nebo zadávání kontaktních údajů pozice někdo nevyfoukl.
Napadá mě pouze ještě těsně před uložení do DB znovu udělat kontrolu na volnost toho termínu, jenže pak bych mu mohl maximálně vypsat hlášku o tom, že ho někdo předběhl a že musí vybrat jiný termín.
Neexistuje nějaká elegantnější cesta??

Díky za každý nápad.
Kajman
Profil
Můžete se periodicky dotazovat přes AJAX na aktuální stav rezervací a stránku s kalendářem pod rukama uživateli měnit.

Případně si AJAXem i vyžádat nějakou krátkodobou předrezervaci - když vyjde ta a nebude s formulářem příliš otálet, při ukládání do db využijete takto zablokované položky díky předrezervaci. Pokud registraci včas nedodělá, tyto dočasně předrezervované položky se uvolní jiným uživatelům.
jval
Profil *
Děkuju za nápad, nakonec jsem to vyřešil tak že na konci udělám kontrolu a v případě že už je nějaký termín obsazen, tak dám uživateli na výběr co dál.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: