Autor Zpráva
mila
Profil
V poklidu jsem si provozoval stránku na wz, data jdou z db, většinou jsem to upravoval vše přes myAdmina. Prostě pohoda...

Jednoho dne jsem pustil phpMyAdmina, kde byla veškerá diakterika rozházená. Všiml jsem si, že přibyla možnost nastavit sloupcům diakteriku. Tam to je samozřejmě špatně, ani oprava na UTF8 nepomůže (zkoušel jsem to na tabulce, kterou už nepoužívám).

Naštěstí to na stránkách je v pohodě.
Vysvětluji si to následovně: data jsou v db uložena špatně. Kódování pro připojení k db je špatně nastaveno (není vůbec). A jak je známo, dvě chyby se navzájem vyruší:)

Má otázka: Jak jednoduše nastavit správné kódování tabulkám, abych o vše nepřišel...
Kajman_
Profil *
Na jednom serveru jsem to za běhu změnil tak, že jsem těch pár věcí ručně změnil na blob a pak zpátky na text či varchar se správným kódováním.

Pak stačilo už jen nastavit v php kódovou stránku spojení na takovou, ve které jsou stránky.

Asi bude nějaký lepší postup. V každém případě nezapomenout zálohovat :-)
mila
Profil
Problém se zálohou je, že vyjede s tím špatným kódováním.
Kajman_
Profil *
I když se v adminovi zvolí takové kódování, které je nyní uvedeno u tabulek?
mila
Profil
Mám takový pocit, že teď už je úplně jedno, jaké kódování v adminu zvolím. On to do něj vždy inteligentně převede. (samozřejmě, jen pokud má správný vstup, což není mů případ)
simka
Profil *
mila
zálohování jde naštěstí česky, stačí to poslat do souboru s kódováním win-1250. mně se to tak podařilo
simka
Profil *
viděl jsem pár znaků s diakritikou a myslel jsem si, že to bylo správně. ale místo některých znaků mi to píše "?". myslíte si, že by se mi podařilo na webzdarma rozchodit vlastní phpmyadmin starší verze? viděl bych to jako nejlepší řešení.
Kajman_
Profil *
A jak to bude vypadat, když se to pošle do souboru s nastaveným kódováním latin2?
simka
Profil *
Kajman_
nijak, to stejné
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0