Autor Zpráva
freddy
Profil *
Zdravím, chci se zeptat na to zda je lepší sloučit dvě tabulky nebo to nechat klasicky. Myslím tím, že mám třeba dva dotazy na dvě různé tabulky. Ty dotazy vypisuji nezávisle na sobě. Je lepší to mít v jednom dotazu nebo to na rychlost/zatížení nemá vliv? Například:

tabulka 1: $dotaz_uzivatel = ....
tabulka 2: $dotaz_deni = ....

echo "<p>".$dotaz_uzivatel[neco]."</p>";
echo "<p>".$dotaz_deni[neco]."</p>";
Kajman
Profil
http://php.vrana.cz/srovnani-dotazu-do-zavislych-tabulek.php
freddy
Profil *
ptám se na méně složitý procesy. Dotazy nejsou v poli jen mám 2 dotazy, které můžu dát do jednoho. Mám to přesně jako v příkladu. Žádné pole, jen dotaz na konkrétní záznam v tabulce. Takhle to mám 2x na rozdílné tabulky. Jde mi o to zda to je jedno nebo jestli to má nějaký vliv.
doyle
Profil
Záleží např. na tom jestli je DB server na stejné mašině. Pokud ne, budeš platit nějakou režii za komunikaci po sítí. I v opačném případě tam nějaká režie bude, ale menší. Režie bude taky záviset na tom, kolik dat se k tobě poleje apod.

Proto si myslím, že obecně je jeden dotaz lepší. Pokud to ovšem není nějakej hnusnej super select. Někdy se taky může stát, že rozepsáním jednoho dotazů na více danou úlohu optimalizuješ - místo jednoho dotazu, se kterým si optimalizátor DB neporadí a trvá dlouhou pošleš dva, které se oba stihnou za čas menší, než za který se stihnul ten první. Takže záleží od situace ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0