Autor Zpráva
Hoonzooid
Profil *
Zdravím,

mám tabulku v MySQL, která drží informace o uživatelích (jako je počet bodů, počet zápasů, nějaký příznaky, atp.). Problém je, že bych potřeboval mít tu samou tabulku, ale s jinýma hodnotama.

Příklad: Pro uživatele Jarda mám záznam pro počet bodů: 3, počet zápasů: 1, příznak vsazeno: 1...
Co bych potřeboval: Mít dva a více záznamy pro všechny uživatele... Takže počet bodů by byl například 3 a 30, počet zápasů 1 a 10, ....

Asi není úplně ideální mít dvě identické tabulky pouze s rozdílnými daty, proto se ptám, jak se tohle správně řeší?

Díky :)
Taps
Profil
Hoonzooid:
Nutné je tabulky propojí pomocí relace a pak lze použít JOIN
PostCC
Profil
Nejjednodušeji pomocí dalšího sloupce v tabulce (identifikátoru např. aplikace, webu, hry, zkrátka toho "něčeho", k čemu dané údaje patří). Pak mohou být všechny údaje stále v jediné tabulce a pro každého uživatele může existovat tolik záznamů, kolik je různých systémů.
Taps
Profil
PostCC:
Nejjednodušeji pomocí dalšího sloupce v tabulce (identifikátoru např. aplikace, webu, hry, zkrátka toho "něčeho", k čemu dané údaje patří)
Toto nebude optimální varianta vzhledem k tomu, že tazatel, zmínil níže uvedené

Hoonzooid:
Co bych potřeboval: Mít dva a více záznamy pro všechny uživatele... Takže počet bodů by byl například 3 a 30, počet zápasů 1 a 10, ....
Hoonzooid
Profil *
Děkuji za rychlé reakce.... Takže pokud tomu rozumím, byla by to relace 1:N? Kdy v hlavní tabulce by bylo uloženo jméno uživatele, ID, jeho heslo.... pak bych vytvořil další tabulku, která by měl jako ID jméno uživatele z hlavní tabulky a k tomu dodatečné informace?
Taps
Profil
Hoonzooid:
Děkuji za rychlé reakce.... Takže pokud tomu rozumím, byla by to relace 1:N? Kdy v hlavní tabulce by bylo uloženo jméno uživatele, ID, jeho heslo.... pak bych vytvořil další tabulku, která by měl jako ID jméno uživatele z hlavní tabulky a k tomu dodatečné informace?
Ano
Kajman
Profil
Hoonzooid:
která by měl jako ID jméno uživatele z hlavní tabulky

V druhé tabulce spíše jako id bude

a) kombinace dvou sloupců - např. ID uživatele z hlavní tabulky (tamní primární klíč) a v druhém např. identifikátor sezóny (další pk)
b) jedinečné id sázenky a ID uživatele budete v tabulce mít, ale nebude použit pro tamní primární klíč
PostCC
Profil
Taps:
No jo, já z té formulace nepochopil, jestli existuje vždy shodný nebo různý počet záznamů pro uživatele, zmátlo mne, že chce dvě stejné tabulky. Asi lepší konkrétní příklad, takhle obecný popis mi nebyl srozumitelný...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0