Autor Zpráva
Návštěvník
Profil *
Dělám teď na jedněch stránkách, kde se nastavuje charset podle toho jaký jazyk má uživatel zrovna nastavený. Moc nechápu smysl toho. Protože databáze je přece uložená v jednom jazyku (v češtině). Jaký má tedy smysl, když uživatel si zobrazí např. slovenštinu nebo polštinu a přepne se mu ten charset? Zajímá mě jestli uvidí obsah českých příspěvků zobrazený správně (jelikož teď stránky jsou rozkopané, tak to nemohu ověřit, ale chtěl bych vědět jestli to mám dát pryč). Tak jak to mám bez ini_set('default_charset',...) se mi to zobrazuje na stránkách správně (i když v phpadminu nevidím češtinu, ale to teď neřeším).

ini_set('default_charset', C_CHARSET);
Kajman
Profil
Toto nastavení databázi neovlivní, spíše http hlavičky, pokud nejsou nastavené jinak.

i když v phpadminu nevidím češtinu, ale to teď neřeším
Až budete chtít udělat funkční zálohu, možná bude už na řešení pozdě.
Návštěvník
Profil *
Kajman:
Myslel jsem později až dokončím projekt, tak že to změním. Nebylo by tedy lepší ponechat vše v utf8, ať je uživatel odkudkoliv než měnit charset? Mě to pořád nedává smysl, protože pokud z databáze odchází řetězec v jiném kódování než používám standardně, tak to ten uživatel neuvidí správně zobrazené. To bych musel zase změnit hlavičky html pro daného uživatele pokud se nepletu.
juriad
Profil
Návštěvník:
Ano, pokud je to možné, nemá smysl v dnešní době používat jiné kódovaní než UTF-8.

Otázkou je, zda si troufáš měnit současný způsob ukládání.
Prvním cílem by mělo být zajistit, aby byla správně data v databázi, až bych řešil zobrazení na webu.
A hlavně zálohovat, nebo můžeš snadno přijít o všechna data, nebo je prostě zmrvit tak, že nebudou použitelná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0