Autor Zpráva
sub
Profil *
Dobrý večer,
dnes mám problém a to v kategorii. Problém mám, že potřebuji aby se jako první zobrazil rodič. Chci to dát do menu (ul) proto potřebuji to udělam stromově. Jenom nevím jak toho docílit elegantně. Prasácky mě napadají hned dva spůsobit jak toho docílit, ale raději by sem to pro svůj pocit měl elegantně. To bohužel nevím jak to touto cestou vyřešit. Prozatím mám toto:

$section = mysql_query("SELECT uz.id_kategorie,uz.title,uz.parent FROM produkty us JOIN kategorie uz ON us.id_kategorie = uz.id_kategorie WHERE us.ucet='Y' AND us.id_user='".intval($id)."'");
while($rowSection = mysql_fetch_array($section)){
Rodič má parent = 0 a dítě ma parent = id_kategorie

Nevíte někdo jak mám pokračovat? Žádná prča to není. Koukám na kod už hodinu a nic elegantního mě nenapadá. Děkuju
Alphard
Profil
U stromu definovaného jen pomocí parent_id lze vypisování provádět pouze rekurzí. Viz www.slideshare.net/billkarwin/sql-antipatterns-strike-back od slidu 48.
sub
Profil *
Několik mě nic neříkajících řádků mi moc nepomohlo. Snad najdu nějaký Podrobnější návod


Dobrý, chtělo se jen zamyslet a elegantní řešení je na světě. Nakonec nebyl zapotřebí ani matoucí manuál :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0