Autor Zpráva
Silver8000
Profil
Ahoj nevite jak se nahodou da spocitat cisla v tabulce ?

mam to asi takhle :

//Tabulka video
//video_id,video_duration

1,80
2,500
3,649
A chci spocitat prave 'video_duration' ale ne spusopem aby mi pak ke konci vislo ze je to celkem 3
cili 80+500+649=1229
Diky a doufam ze tohle pujde
juriad
Profil
Použij agregační funkci SUM.
SELECT SUM(video_duration) AS soucet FROM video
Silver8000
Profil
Jen jeste jedna drobnost slo by to konvertovat ze sekund na minuty,hodiny nebo dny ?
Kajman
Profil
Ano, ke konverzi použijte dělení.
Silver8000
Profil
Ale jakym spusobem?
ja jsem si udelal nahled :

SELECT count(*) AS video_total_number,SEC_TO_TIME(SUM(video_duration)) AS video_total_duration FROM `video`;
a to mi vraci :
//video_total_number,video_total_duration
962,756:19:19.000000
//puvodne
962,2722758.5185165415
takze castecne jsem toho dosahl.
Silver8000
Profil
Vychazel jsem z puvodni hodnoty SEC_TO_TIME() a vytvoril :
SELECT count(*) AS video_total_number,ROUND(HOUR(SEC_TO_TIME(ROUND(SUM(video_duration))))/24) AS video_total_duration_days,HOUR(SEC_TO_TIME(ROUND(SUM(video_duration))))-(FLOOR(HOUR(SEC_TO_TIME(ROUND(SUM(video_duration))))/24)*24) AS video_total_duration_hours,MINUTE(SEC_TO_TIME(ROUND(SUM(video_duration)))) AS video_total_duration_minutes,SECOND(SEC_TO_TIME(ROUND(SUM(video_duration)))) AS video_total_duration_seconds FROM `video`;

je to dobry ale myslel jsem ze to pujde jako jedna hodnota v jednom oddilu:
//video_total_number,video_total_duration
a misto toho mam :
//video_total_number,video_total_duration_days,video_total_duration_hours,video_total_duration_minutes,video_total_duration_seconds
Kajman
Profil
Vraťte si jen součet sekund. Minuty, hodiny a dny si můžete z nich spočítat až např. v php.
Silver8000
Profil
To asi budu muset udelat protoze funkce SEC_TO_TIME() ma nejspis omezeni jelikoz uz delsi dobu mi ukazuje 838:59:59.000000 ale pred tim to fachalo pekne a tohle je asi maximalni vypocet te funkce ale jeste nez to udelam tak to zkusim jinak.
Silver8000
Profil
Tak jsem to nechal byt vsechno v sekundach a za pouziti teto funkce "secondsToWords" jsem si to prevedl na dny,hodiny,minuty a sekundy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0