Autor Zpráva
Freddy
Profil *
Dobrý večer, Mám pár tabulek, které potřebuji spojit. Prozatím to mám takhle a výsledky aby jsem to sjednotil si dávám do pole a pak je hromadně vypisuju. Takhle to funguje jak potřebuji, ale problém je, že nemohu řadit podle datumu. Zkoušel jsem to skrz array_multiple, ale bezvýsledku.
  $sqlRef = mysql_query("SELECT us.id,us.id_user,us.text,us.datum,uz.id_oblibeneho,d.nick,f.nick as vlastnik FROM reference us JOIN oblibeny_uzivatele uz ON us.id_vkladajici = uz.id_oblibeneho AND uz.id_user = '".$vys["id"]."' JOIN user d ON uz.id_oblibeneho = d.id JOIN user f ON us.id_user = f.id WHERE us.datum > '".$dnes."'");
  
  $sqlForum = mysql_query("SELECT us.id_fora,us.text,us.datum,uz.id_oblibeneho,d.nick,f.predmet FROM forum_prispevky us JOIN oblibeny_uzivatele uz ON us.nick = uz.id_oblibeneho AND uz.id_user = '".$vys["id"]."' JOIN user d ON uz.id_oblibeneho = d.id JOIN forum f ON us.id_fora = f.id WHERE us.datum > '".$dnes."'");
Podobně mám ještě 3 tabulky. Je možnost to vložit do jednoho dotazu, tak aby sem i rozeznal o jakou tabulku jde? Jde mi o to, že potom ještě vypisuji odkaz na danou akci a když nebudu vědět ke které tabulce výsledek patří, tak nebudu moci dát správný odkaz. Normálně si chci spíš pokecat, ale teď mi jde vážně o řešení. Slibuji, že se už budu chovat korektně a psát už jen, když to budu myslet vážně :-D
Freddy
Profil *
Vyřešeno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0