Autor Zpráva
Fisak
Profil
Dobrý den, potřeboval bych vymyslet dotaz na db který by mi sečetl všechny produkty (množství * cena produktů).
Mám jednu tabulku "products" kde je definice id a price (cena). V další tabulce jsou objednávky "orders_products" kde je množství daného objednaného produktu a jeho cena(sloupce "product_id", "quantum"). A já bych potřeboval vymyslet dotaz který by vzal v tabulce orders_products sloupec "product_id" našel by jeho cenu v tabulce "products" tou by vynásobil množství(quantum) v tabulce orders_products a takhle by to udělal se všemi řádky v tabulce orders_products a celkově by to sečetl do jedné proměnné. Pokud by někoho něco napadlo budu velice rád. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
Alphard
Profil
Spojit ty tabulky tak, aby se vypsal seznam zboží, kde bude počet kusů a cena zvládneš? Jestli ano, pak už stačí použít sum(mnozstvi*cena).
Fisak
Profil
Spojil jsem tabulky aby tam byla cena a množství a teď udělám:
$sql_cart_product = DB::query("select [*], SUM(quantum*price) AS full_price from [:pref:eshop_orders_products] where [user_id] = %i", $_SESSION['eshop_user_id'], " or [user_ip] = %i", $_SERVER["REMOTE_ADDR"]);
echo $sql_cart_product->fetchSingle('full_price');
ale bohužel se nic nevypíše...


použil jsem: foreach ($sql_cart_product as $n => $row_cart_full_price) { echo $row_cart_full_price->full_price; } místo toho echo $sql_cart_product->fetchSingle('full_price'); a funguje to v pořádku jen problém nastává v době kdy chci vypsat jednotlivé produkty jelikož se mi vypíše pouze ten první produkt a žádný další.
Tori
Profil
Fisak:
potřeboval bych vymyslet dotaz na db který by mi sečetl všechny produkty“ [#1]
vs.
problém nastává v době kdy chci vypsat jednotlivé produkty“ [#3]
Tož jak teda, všechny dohromady (= celková cena objednávky) nebo po jednom produktu? :-) V druhém případě je potřeba přidat GROUP BY product_id

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0