Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Mám pripojenú databázu k stránke, v tej databáze je kvantum tabuliek a ja potrebujem vybrať z tabuľky s názvom "product" pre každý jeden riadok vybrať číslo zo stlpca "rating_count" a uložiť ho do premennej s názvom napr. $premenna

Vie mi niekto povedať ako na to? Vybrať z jedinej tabuľky by to nebol problém...

Moderátor jenikkozak: Titulek „Beginner: Vyberáme z tabuľky“ nebyl česky ani slovensky. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Profil
jefitto44:
potrebujem vybrať z tabuľky s názvom "product"

Vybrať z jedinej tabuľky by to nebol problém


V otázce je řeč o jedné tabulce, nebo z kolika se má vybírat?
jefitto44
Profil
Z jednej... ale kde mám pomenovať tú tabuľku? Skúšal som niečo také

DATABAZA PRIPOJENA

SELECT * FROM rating_count

nefunguje a viem prečo nefunguje... lebo nevie, v ktorej tabuľke je stlpček s názvom rating_count. A ako ho potom dám do premennej?


Aby som to upresnil... potrebujem z toho vytvoriť hodnotenie produktu. Každý produkt má samostatný riadok v tabuľke product a jedným zo stĺpcov je rating_count a rating_value .

Mohlo by to fungovať tak, že každému produktu sa vytiahne rating_value a to sa vydelí hodnotou rating_count. Samozrejme, za podmienky, ak sa rating_count nerovná nule (šlo by o delenie nulou). Lenže vôbec neviem, ako to vybrať z databazy. Zároveň by to malo fungovať tak, že budú vždy svietiť povedzme 4 hviezdičky, ale pri prechode myšou sa bude dať hlasovať (Ajax?)
Samozrejme, po hlasovaní to musí aj zapísať do databázy a musí sa zvyšiť rating_count o jedno a rating_value o počet hviezdičiek, koľko vyberie užívateľ.
To by mala byť asi celá veda. Čiže viem, ako by to fungovalo, ale neviem, ako to urobiť :(
Joker
Profil
jefitto44:
SELECT * FROM rating_count
Předtím bylo zmíněno, že rating_count je sloupec.
Tak co je vlastně tabulka a co sloupec?
jefitto44
Profil
jj rating_count je stlpec v tabuľke product


Aha, malo by to byť SELECT rating_count FROM product?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0