Autor Zpráva
anonymníí
Profil *
Ahoj, potýkám se s problémem návrhu databáze pro web, který se bude nacházet ve více lokalitách.

Některé součásti systému budou stejné, ty jsou jasné. Pak si ale nejsem jistý, jak nejlépe vyřešit odlišnosti. Typicky lokality (města), uživatelé, kteří jsou pro každou oblast unikátní.

Je lépe, z pohledu výkonu, filtrovat a vypisovat uživatele (filtr + stránkování) z jedné velké tabulky (miliony záznamů, počítám tak 10M, bude se muset přidat sloupec Lokalita) s upřesněním na lokalitu (ve where), nebo vyhledávat jen a pouze nad jednou národnostní tabulkou (řádově vyšší statisíce - 1M záznamů)?

Totéž platí i o lokalitách, kde budu mít všechna města a vesnice, územní celky i místně-známé pojmenování, z které budu našeptávat. Tam těch záznamů máme pro ČR kolem 10t, opět tedy řešíme situaci 10t vs. 150t záznamů.

U území je těch záznamů celkově relativně málo, horší je to u uživatelů.
Navíc, při rozšíření by to znamenalo tvořit další tabulky, namísto přidání uživatelů do stávající tabulky.

Děkuji.
Alphard
Profil
Čísla, která předpokládáte, jsou pro databázový svět ještě relativně malá. S dobře navrženou strukturou a indexy by to neměl být problém s centrální databází.
anonymníí
Profil *
Alphard:
Vím, že jsou relativně malá, přesto se ptám na best-practice. Reálné zkušenosti, výhody/nevýhody centrální a lokální tabulky...
Joker
Profil
anonymníí:
Best practice je mít záznamy stejného typu pohromadě.
Odsouváním části záznamů do jiné tabulky „aby jich v té první nebylo tolik“ bych se zabýval teprve když bych měl důkazy, že to vyřeší nějaký reálně existující problém.

Takže jedna tabulka, pokud nejsou pádné důvody to udělat jinak.
anonymníí
Profil *
Joker:
I to je hodnotná odpověď, pro kterou jsem sem šel.

Oběma vám díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0