Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

Na tomto webu jsem našel návod na udělání registračního systému pro webové stránky, udělal jsem vše jak tam je. Byla to má první práse v MySQL a MyPhpAdmin, avšak vše jsem si našel na netu a udělal si vše podle jiných návodů (mám VertrigoServ, takže jsem si dal v menu na liště Tools --> MyPhpAdmin, přihlásil se (root a heslo vertrigo), udělal nový profil). Poté jsem v novém profilu dal SQL a zkopíroval text z odkazu. Avšak Hlásí mi to chybu: No database selected. Jak mám vybrat tu databázi? Nezáleží třeba na jméně daného profilu?

Doufám že mě chápete, děkuji předem
Kubo2
Profil
RastyAmateur:
Nechce sa mi hľadať a skúmať, čo si kde skopíroval. MySQL je program, ktorý spravuje primárne množinu databáz a užívateľov, ktorým udeľuje rôzne vzťahy (= rozumej práva) k týmto databázam. Ďalej spravuje množinu tabuliek, ktoré sú zoskupené do podmnožín týchto databáz t.j. každá databáza vlastní určitú množinu tabuliek, ktorá je jej podmnožinou. Ďalej už nebudem pokračovať, pretože už by si mal rozumieť chybovej hláške „No database selected“.
Ide tu presne o to, že aby si mohol manipulovať s nejakou tabuľkou, musíš si vybrať množinu rovnomennú názvu databáze, v ktorej je táto tabuľka obsiahnutá, pretože dve tabuľky v dvoch rôznych databázach môžu byť úplne zhodné (= nerozlíšiteľné).

Teraz stručná odpoveď na tvoju otázku: Databázu vyberieš príkazom USE:
> use meno_databáze;
(Ten zobáčik si nevšímaj, to je výpis z mysql konzole.)
Alebo druhá možnosť, ktorú nechcem rozoberať, je názov tabuľky kvalifikovať.
Kajman
Profil
RastyAmateur:
A pokud ještě nemáte v mysql databázi pro projekt vytvořenou, tak si ji nejdříve vytvořte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0