Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

v prvom rade sa veľmi ospravedlňujem za asi nie najšťastnejší názov témy, ale svoj problém podrobnejšie rozpíšem.

Mám tabuľku so stĺpcami id, ip, stranka, agent, referer, datum kde sa mi zapisujú dáta. Okrem id a datum sú všetky polia typu text. Dáta sa zapisujú v poriadku. Potreboval by som však zistiť, koľko riadkov obsahuje v stĺpci stránka názov trebárs xyz.php. Samotné dáta vyberám takto:

$query = $databaza->query("SELECT stranka FROM statistiky GROUP BY 
stranka");
while ($row = $query->fetch_assoc())
        {
          echo $row['stranka'];
          //vedľa názvu danej stránky, kt. je uložený v $row['stranka'] by som potreboval napísať, koľko riadkov v stĺpci stránka obsahuje názov uložený v uvedenej premennej
          //tento dotaz nefunguje, vždy vypisuje 1
          $query2 = $databaza->query("SELECT COUNT(*) FROM statistiky WHERE stranka = '$row[stranka]'");
          echo $databaza->affected_rows;
          }
           ?>

Ešte dodám, že počet zobrazení stránky nikde neukladám a bolo by pre mňa žiaduce, keby to nebolo potrebné. Bolo by v tomto prípade možné formulovať SQL dotaz tak, aby vypísal, čo chcem (viď ukážka kódu) alebo je potrebná zmena štruktúry tabuľky? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Taps
Profil
lionel messi:
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » Nalezení duplicit
lionel messi
Profil
Taps:
Ďakujem, lenže v tomto prípade sa jedná len o 1 tabuľku -> nemôžem použiť JOIN.
juriad
Profil
lionel messi:
Proč nemůžeš? V tom příkladu se také používá. Akorát musíš zajistit, že tu samou tabulku přijoinuješ s jiným aliasem.
lionel messi
Profil
juriad:
Akorát musíš zajistit, že tu samou tabulku přijoinuješ s jiným aliasem.
Myslíš tým alias stĺpca alebo alias inej tabuľky? Asi stĺpca. Veľmi sa ospravedlňujem, že sa dookola pýtam, ale s písaním SQL dotazov mám len veľmi málo skúseností.
Alphard
Profil
Podívejte se znovu na ten dotaz ve FAQ, pracuje pouze s jednou tabulku pojmenovanou tabulka. Tu si ale pojmenovává jako t1 a t2. A tu vytvořenou poddotazem pojmenovávaná t3, ale pořád je to jen vyfiltrová původní tabulka.
lionel messi
Profil
Ďakujem všetkým veľmi pekne za odpovede, už je mi to jasné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0