| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| Oxidián Profil * |
#1 · Zasláno: 9. 7. 2014, 10:58:04
Zkouším se připojit na mysql server původní kód od oscommerce s mysqli_connect() mi nejede, takže zkouším mysql_connect
function osc_db_connect($server, $username, $password, $link = 'db_link') {
...
// $$link = @mysqli_connect($server, $username, $password);
$$link = @mysql_connect(
$server,
$username,
$password
);
if ( !mysqli_connect_errno() ) {
// mysqli_set_charset($$link, 'utf8');
} else {
$db_error = mysqli_connect_error();
$db_error .= strpos ( $db_error, '10060', 30 ) ? " Did you create the database?" :"";
}a dostávám hlášku [[0|Could not open database "osc_eshop".]] volání z rpc.php: http://localhost/e-shopy/oscommerce-2.3.4/install/rpc.php?action=dbCheck&server=3306&username=ODBC&password=&name=osc_eshop $db_error = false;
osc_db_connect($db['DB_SERVER'], $db['DB_SERVER_USERNAME'], $db['DB_SERVER_PASSWORD']);
if ($db_error == false) {
osc_db_select_db($db['DB_DATABASE']);
}
if ($db_error != false) {
echo '[[0|' . $db_error . ']]';
} else {
echo '[[1]]';
}Databázi jsem původně vytvořenou neměl, teď jsem ji ale vytvořil a stále to píše, že se k ní nemůže připojit. A podle php mi to jede na portu 3306. Takže to vůbec nechápu co se děje a prosím o pomoc. Ještě jednou se zvýrazněnou syntací: http://paste.ofcode.org/yJW8pdQzqA3J7bUbTnPenf |
||
| xROAL Profil |
#2 · Zasláno: 9. 7. 2014, 12:25:48
Pripojenie vykonáš pomocou
mysql_ ale vidím že ostatné funkcie zostávajú mysqli_. Nezabudol si aj niekde inde toto upraviť na mysql_?
MySQL rozšírenie sa už neodporúča používať pre nové projekty nakoľko je zastaralé (a môže byť v budúcnosti úplne odstránené), možno by bolo rozumnejšie riešiť prečo nefunguje mysqli_.
|
||
| Oxidián Profil * |
#3 · Zasláno: 9. 7. 2014, 16:27:37 · Upravil/a: Oxidián
Já jsem hledal co znamená ta hláška někde jsem četl, že tam má být číslo portu. A to mě totálně zmátlo. Původně jsem psal localhost.
Toto pak jelo: http://localhost/e-shopy/oscommerce-2.3.4/install/rpc.php?action=dbCheck&server=localhost&username=ODBC&password=&name=osc_eshop Ale bylo třeba vytvořit tu databázi. To taky nechápu proč nemohli tu databázi vytvořit rovnou v tom installu, když neexistuje. Naštěstí jsem na to časem přišel :-) Připojení máš jedno čím provedeš. Mě šlo o to, že to nešlo připojit. |
||
|
Časová prodleva: 12 let
|
|||
0