Autor Zpráva
quatzael
Potřeboval bych nějakým způsobem udělat takový trochu složitější přepisování hodnot ve sloupci.
Podle nějaký podmínky si vyberu řádky a ty nějak uspořádám podle hodnot (integer) v konkrétním sloupci, a tyto hodnoty bych potom chtěl přepsat tak, aby se začalo na nějaké konkrétní hodnotě a ve stejném uspořádání podle předchozí velikosti se navyšovaly hodnoty o jednu.

Prostě když budou v jednom sloupci uspořádány tyto hodnoty:
15,19,26,78,123,248

Abych je mohl přepsat tak, že začnu od například 107 a postupně budu navyšovat o 1, takže nové hodnoty budou takto:
107,108,109,110,111,112

Určitě by to šlo udělat cyklem v PHP, ale to by těch dotazů do databáze bylo zbytečně moc..

Nevíte někdo prosím jak na to?

Doufám, že jsem to vysvětlil aspoň trochu srozumitelně.. Z toho příkladu se ale snad dá pochopit co myslím.
Keeehi
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » "Setřepání" sloupce
jen nezačneš od nuly ale od tebou daného čísla
mimochodec
To zavání špatným návrhem aplikace. Jestli jde o jednorázovou nápravu něčeho, co bylo špatně navrženo, asi bych se tím moc nezalamoval a udělal to tak jak píšeš, tzn. jako sérii updatů. Jestli je to něco, co se má provádět opakovaně jako běžná provozní akce, myslím, že to není dobrý nápad. Zkus kolem toho napsat víc.
Můžu se samozřejmě plést. Každopádně pokud se má updatnout několik řádků na rostoucí hodnotu, jiné řešení než cyklus v php neznám.
quatzael
Keeehi:
To je přesně ono, vyzkouším to!

mimochodec:
Vytvářím stromovou diskuzi (podobnou jako je tady na idnes.cz s tím, že v případě reakce na příspěvek se celá větev přesune nahoru.

Napadl mě celkem elegantní způsob a tohle "setřepání" jsem chtěl jen jako sichr, kdyby se tam objevily nějaký díry..
mimochodec
quatzael:
Aha, tak v tom případě jsem se asi opravdu pletl a návrh je v pořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: