Autor Zpráva
marek187
Profil
Momentálne pridávam do databazovej tabuľky dates aktuálny dátum týmto príkazom pomocou CRONU každý deň o polnoci:

$today = date('d-m-Y');
$DB->query("INSERT INTO dates (start) VALUES ('$today')");

Len aby ste chapali prečo - jednotlivým dátumom je priradené ID a na základe toho potom štatistické grafy mi s tým vedia pracovať.

Moja otázka však je, či neexistuje aj efektívnejší/lepší spôsob, ako by sa mi pridával do tabuľky aktuálny dátum každý deň o polnoci.

Inak zatiaľ to funguje bez problemov, ale môže sa dakedy stať, že CRON vypadne a neuskutoční sa daný prikaz?
jenikkozak
Profil
Jaký má smysl to datum ukládat, když ho dokážeš v aplikaci dopočítat?
marek187
Profil
jenikkozak:
Jaký má smysl to datum ukládat, když ho dokážeš v aplikaci dopočítat?
Pretože skript, ktorý som zakúpil to má riešené takto, resp. podľa ID dňa si vytiahne všetky potrebné údaje pre štatistické grafy (aj ostatné tabuľky ho používajú) a vytiahne obdobie (týždeň, mesiac a tak).

Skript mi bol dodaný polovičatý, kopu veci doťahujem sám. Nič mi nefungovalo na stránke dokým som nerozbehal tu tabuľku dates pomocou vlastneho prikazu cez CRON.

Podstata však je, či sa to nedá riešit nejako lepšie, alternatívne... napr. priamo cez databazu abo čo...
Kajman
Profil
Co si ty datumy přidat dopředu na celý rok? Pak stačí přidávací skript pustit jednou za rok.

marek187:
napr. priamo cez databazu abo čo
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/events.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0